Piotrcovia przegrała różnicą kilkunastu bramek

MKS PiotrcoviaKraj Czwartek, 20 września 201817
Żeby pisać o kryzysie jest chyba jeszcze za wcześnie, bo rozegrano dopiero cztery spotkania, ale nie sposób nie zauważyć, że w dwóch ostatnich spotkaniach Piotrcovia straciła aż 65 bramek. W minioną sobotę piotrkowianki wygrały 35:31 (19:18) z UKS PCM Kościerzyna, ale w środę, 19 września przegrały z Energą AZS Koszalin 20:34 (13:15).

Po pierwszej połowie chyba mało kto sądził, że ten mecz zakończy się aż czternastobramkową porażką Piotrcovii, tym bardziej, że do przerwy piotrkowianki nie odstawały od rywalek. Po przerwie gospodynie były już dużo lepsze i konsekwentnie powiększały swoją przewagę. Teraz nastąpi kilkunastodniowa przerwa w rozgrywkach Superligi. Kolejny mecz dopiero 6 października, piotrkowski zespół podejmie wówczas Koronę Handball Kielce, początek tego spotkania o godzinie 17.00. Podczas przerwy zawodniczki na pewno będą pracować nad grą w obronie, ponieważ ten element w dwóch ostatnich spotkaniach najwyraźniej nie funkcjonował najlepiej.

Energa AZS Koszalin 34:20 (15:13) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Cygan 4, Belmas 3, Kopertowska 3, Klonowska 2, Wasilewska 2, Despodovska 2, Gajewska 2, Senderkiewicz 1, Ivanović 1, Zaleśny, Wypych, Ciura.