Piotrcovia przegrała bitwę, ale nie wojnę

MKS Piotrcovia Środa, 03 marca 202119
Jeszcze na kwadrans przed końcem spotkania 16. Serii PGNiG Superligi szczypiornistek wydawało się, że po wielu latach nasz zespół odczaruje Halę Globus. Prowadził bowiem z MKS-em Lublin różnicą trzech trafień - 19:16. 22-krotny mistrz Polski odrobił jednak straty, a w końcówce zachował więcej zimnej krwi i wygrał 26:23. Piotrcovia nie składa jednak broni w walce o brązowy medal. Już w niedzielę zagramy kolejny bardzo ważny mecz z KPR Gminy Kobierzyce.

Pojedynek w Lublinie zaczął się dla Piotrcovii bardzo niefortunnie. Gospodynie rzuciły dwie pierwsze bramki, a Piotrcovia już po dwóch minutach miała dwie indywidualne kary. Nasz zespół otrząsnął się jednak z tej początkowej przewagi lublinianek i po trafieniu Oktawii Płomińskiej było 3:3. Kolejne minuty należały do MKS Perły, ale w końcówce pierwszej połowy znów do głosu doszła Piotrcovia, która dzięki bramce Darii Szynkaruk zeszła do szatni z prowadzeniem 13:12.

To prowadzenie udało się naszym zawodniczkom powiększyć do trzech bramek. W 41. minucie, po trafieniu Edyty Charzyńskiej, było 17:14, a chwilę później 19:16. Ostatni kwadrans przyniósł jednak zmianę losów meczu. Lublinanki zaczęły grać skutecznie zarówno w ataku, jak i obronie. Z drugiej linii raziła rzutami Marta Gęga, a kluczowym momentem był niewykorzystany rzut karny przez bardzo skuteczną do tego momentu Darię Szynkaruk. Porażka boli, ale o niczym jeszcze nie przesądza.

MKS Perła Lublin - Piotrcovia 26:23 (12:13)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Charzyńska, Macedo, Roszak 1, Płomińska 2, Klonowska 4, Trawczyńska 1, Szynkaruk 6/5, Charzyńska 2, Zaleśny 2, Więckowska 2, Drażyk 3/1, Abramowicz, Sobecka