Piotrcovia nadal bez zwycięstwa

Kraj Sobota, 13 kwietnia 201917
Piotrcovia przegrała dotychczas wszystkie spotkania w fazie play-out, w sobotę nasze zawodniczki uległy przedostatniej drużynie w tabeli, czyli Ruchowi Chorzów 28:31 (17:19), przed tym meczem piotrkowski zespół miał nad chorzowskim rywalem siedem punktów przewagi, a nad ostatnim UKS PCM Kościerzyna siedemnaście.

W pierwszej połowie chorzowianki niemal cały czas prowadziły, kilka razy nawet czterema bramkami, naszym zawodniczkom dwukrotnie udało się zremisować, w 5. i 22. minucie, ale nie zdołały przełamać rywalek. Po przerwie niewiele się zmieniło, ostatnią okazję do objęcia prowadzenia piotrkowianki miały w 54. minucie, gdy gospodynie prowadziły 29:28, do końca meczu podopiecznym trenera Andrzeja Bystrama nie udało się jednak rzucić bramki, a chorzowianki zdobyły jeszcze dwie i ostatecznie wygrały to spotkania 31:28.

Kolejny mecz już w środę, piotrkowianki zmierzą się wówczas z ostatnim w tabeli PGNiG Superligi zespołem z Kościerzyny.

KPR Ruch Chorzów 31:28 (19:17) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt - Ciura 6, Despodovska 6, Gutkowska 5, Belmas 4, Klonowska 4, Senderkiewicz 2, Wasilewska 1, Zaleśny, Opelt, Gajewska, Małecka