Piotrcovia musi zapłacić byłemu trenerowi. Sąd wydał wyrok

Strefa FM Wtorek, 28 lipca 202030 4370
Piotrcovia musi zapłacić 60 tysięcy złotych byłemu trenerowi, z kosztami sądowymi i komorniczymi to ponad 83 tysiące. Konto zostało już zajęte. - Może to nie być ostatni "trup", który wypada z szafy - powiedział we wtorkowym programie O TYM SIĘ MÓWI w Radiu Strefa FM Marek Ostrowski, prezes Piotrcovii. I zapowiada likwidację stowarzyszenia, które zalega z płatnościami wobec Michała Pastuszki. Obecnie klub prowadzi działalność jako spółka z o.o., zgodnie z wymogami PGNiG Superligi Kobiet, wcześniej jednak przez wiele lat funkcjonował jako stowarzyszenie MKS Piotrcovia. I to właśnie ten ostatni podmiot musi zapłacić za niefrasobliwość poprzedniego zarządu.
fot. Michał Pastuszko pierwszy z prawej

Michał Pastuszko był szkoleniowcem Piotrcovii od maja 2015 roku do listopada 2016. - Wtedy klub wyrzucił trenera w bardzo amatorski sposób. To całe zwolnienie nie jest niczym umotywowane, co dało szansę trenerowi na uzyskanie odszkodowania - wyjaśniał na radiowej antenie Marek Ostrowski. Michał Pastuszko po wielokrotnych próbach odzyskania pieniędzy założył sprawę w sądzie i wygrał. - 13 lipca zajęto wierzytelności klubu, to było 83 tysiące złotych do zapłaty, 40 tysięcy pobrano od razu. Te pieniądze przeznaczone były na obozy dla juniorów - dodaje obecny prezes Piotrcovii. Marek Ostrowski skontaktował się z odpowiedzialnym za całe zamieszanie poprzednim zarządem. - Powiedziałem im, żeby oni załatwili te sprawę. Wyrok trafił jednak do komisarza ligi, co utrudniło Piotrcovii kwestię uzyskania licencji. Dlatego stowarzyszenie MKS Piotrcovia prawdopodobnie przestanie istnieć. - Jeden wielki bajzel był w tym klubie. Nie wiem, może to nie jest ostatni "trup" - podkreślił Marek Ostrowski.

 

Piotrcovia nadal jednak będzie występować w rozgrywkach Superligii, bowiem sprawa ta dotyczy tylko i wyłącznie stowarzyszenia, a obecnie funkcjonująca spółka nie ma żadnego zadłużenia wobec zawodniczek lub innych podmiotów.

 


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostry ~Ostry (Gość)29.07.2020 23:09

Superligii? Przez dwa "ii"?? Witek coś na tym zdjęciu niewyraźny.

22


biznesmeny :) ~biznesmeny :) (Gość)28.07.2020 21:12

Ziemba, Ostrowski ... same biznesmeny od zarządzania heh... Szkoda tego klubu i jego historii.

65


gość ~gość (Gość)28.07.2020 18:45

Zawsze było w Piotrcovi, że nowy prezes opowiadał jak to bałagan zastał po poprzednikach. I tak od lat. Obecny prezes niczym się nie różni. Może warto sobie przypomnieć za kogo nasze dziewczyny zdobyły ostatni medal dla klubu? Kto pamięta?

96


kazik ~kazik (Gość)28.07.2020 20:41

No wreszcie publicznie powiedziana została prawda o poprzednim zarządzie, który doprowadził klub na skraj bankructwa. A takie z nich były chojraki, co to oni nie zrobili i osiągneli. Straszyli sądami, a jedyne co po sobie zostawili to smród i ubóstwo.

103


dobra zmiana ~dobra zmiana (Gość)29.07.2020 08:20

w tym Piotrkowie same fachowce. nie wita co robic? wyminić całośc na lepszych. ot taka dygresja.

33


obywatel miasta ~obywatel miasta (Gość)29.07.2020 08:14

Ludzie jak wam dogodzić zacznę od UM Pan Rżanek zły Pan Pol zły Pan Chojniak Zły,przechodzimy do sportu Pan z Roki nazwiska nie pamiętam zły Pan Chmielewski zły Pan Ziemba zły Pan Ostrowski zły.Więc to może nie oni są złi tylko wam jest ciężko dogodzić,a właściwie jest to nie możliwe.Więc moja rada jest tylko jedna zmiana miejsca zamieszkania na miasto w,którym będzie wam dobrze.Zyczę miłego dnia w naszym pięknym mieście.

93


KIBIC ~KIBIC (Gość)29.07.2020 07:06

Pieniądze byly przeznaczone na obozy juniorów.....hmmmm jakie obozy?? odkad pamietam to takich obozów nie bylo ze strony Piotrcovii, Mlodziez szkolila sie w gimnazjach co prawda pod szyldem Piotrcovii ale bez ich kasy a teraz o iile wiem to juniorzy a moze juniorki zasilaja na wypozyczeniu inne kluby w Polsce bo tu nic ich nie czeka i nikt im nic nie oferuje, a napewno zadne wyjazdy na obozy sportowe. Zatem po co takie teksty o kasie na obozy mlodziezy....Panie Prezesie cos tu jest nie HALO.

65


gość ~gość (Gość)28.07.2020 12:10

A kto był prezesem w listopadzie 2016?

100


kibic ~kibic (Gość)28.07.2020 20:36

Gdzie jest teraz ~WiKo straszący sądami i prokuraturą ? Schował się pewnie z panią v-ce prezes pod łóżko i udaje że go nie ma.

74


gość ~gość (Gość)28.07.2020 21:13

A co to panu Witkowi opadł nos na kwintę nareszcie zawsze był figo fago znam go

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat