Piotr Łysoń i Andrzej Jaros pewni wygranej?

ePiotrkowRegion Czwartek, 18 października 20180 5657
W tegorocznych wyborach samorządowych w gminie Ręczno i Wolborzu o fotel włodarza stara się tylko jeden kandydat. W gminie Ręczno startuje Piotr Łysoń, natomiast w Wolborzu Andrzej Jaros. Czy to oznacza, że kandydujący obecni włodarze mogą już czuć się zwycięzcami?

Tam, gdzie jest dwóch lub więcej kandydatów w pierwszej turze wygrywa ten, który zdobędzie ponad połowę ważnych głosów. W przypadku gminy Ręczno i gminy Wolbórz, gdzie startuje tylko jeden kandydat, wyborcy dostaną inną kartę do głosowania

 

- Mieszkańcy tych gmin głosują za lub przeciwko kandydaturze. Kandydat zostanie wójtem lub burmistrzem, gdy otrzyma ponad połowę ważnych głosów na "tak". Jeżeli nie zostanie wybrany, wdrożona zostanie inna procedura wyboru - nowego wójta lub burmistrza wybierze Rada Gminy, przy czym nie musi być to osoba, która kandydowała w wyborach. Prawo zgłoszenia kandydata przysługuje 1/3 składu Rady Gminy. Wyboru dokonuje się bezwzględną większością głosów na sesji Rady Gminy - mówi Szymon Kopka, p.o. dyrektora piotrkowskiej delegatury Państwowej Komisji Wyborczej.

 

Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę, 21 października.


Zainteresował temat?

2

6


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat