Piotr Wojtysiak: brakuje lekarzy szczególnie w szpitalach

Strefa FM Poniedziałek, 31 lipca 201740 6722
- W Polsce największe wyzwanie to brak lekarzy, szczególnie odczuwają to szpitale powiatowe. Brakuje internistów, kardiologów, pediatrów - mówił na antenie Radia Strefa FM Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski. Dotyczy to także Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta.
fot.pixabay.com

Piotr Wojtysiak nie wykluczył, że z powodu braku lekarzy może zostać zamknięty w przyszłości jakiś oddział w placówce przy Roosevelta. - Lekarze mają bardzo dużo ofert, wybierają oczywiście te najlepsze - podkreślił.

 

Wicestarosta piotrkowski dodaje, że to władze centralne muszą podjąć odpowiednie kroki. - Konieczne są rozwiązania na poziomie ministerialnym, które wprowadzą nowy system kształcenia. W przeciwnym razie będziemy się borykali się z brakiem lekarzy. To już jest dzisiaj odczuwalne, widać to chociażby w podstawowej opiece zdrowotnej.


Obecnie na 1000 mieszkańców w Polsce przypada 2 lekarzy, w Grecji 6 a w Niemczech 4.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.09.2017 14:10

A dlaczego z kardiologii zabrali możliwość wszczepienia rozruszników,dlaczego wykurzylu chirurgię ostoje spokojnej pracy internisty ,dlaczego nie spelniano postulatów ordynatora interny(nie było mowy o pieniadzach)a liczylicie na ilu pracowników biura i dzialu gospodarczego pracował 1 lekarz,niepokoj spowodowany przez starostę doprowadził do odchodzenia lekarz z kardiologii .Sami do tego doprowadzili a teraz zwalą na lekarzy.

00


. ~. (Gość)31.07.2017 10:39

Piotr Wojtysiak nie wykluczył, że może zostać zamknięty w przyszłości jakiś oddział w palcówce na Roosevelta, bo jest za mało lekarzy i wybierają lepsze oferty ...Czyżby tymi słowami był przygotowywany grunt pod zamkniecie oddziału - pytanie co będzie zamknięte. Szkoda, że nie usłyszeliśmy o tym, że planowane jest w przyszłości otwarcie jakiegoś nowego oddziału - na przykład chirurgii dziecięcej...

120


Rudy ~Rudy (Gość)01.08.2017 12:56

Ludzie ktorzy nie maja pojecia o polityce najwiecej sie tu udzielaja...
Przeciez facet dobrze mowi, skoro nie ma lekarzy chetnych do pracy to jak moze funkcjonowac oddzial? Poza tym kto odpowiada za emigracje zarobkowa naszych lekarzy?-RZĄD! Wiec nie mylcie z samorzadem.

02


Homer ~Homer (Gość)31.07.2017 22:26

Czy to ten co został doktorem, ale wybrał lepszą ofertę starostwa?

00


ale heca ~ale heca (Gość)31.07.2017 18:58

PSL gra swoje, podobno jest to przygotowanie do prywatyzacji szpitala, ktoś chce na tym zarobić!

62


ff pisowy ~ff pisowy (Gość)31.07.2017 22:14

a w kamasze lekarzy do wojska, zakazać prywatnych praktyk i od razu będą w państwowej służbie zdrowia nadwyżki kadry bo to co się obecnie w prywatnych gabinetach dzieje to już przesada. w szpitalu tylko do południa a zaraz po do gabineciku prywatnego i kasiurę trzepią niesamowitą

50


ehh... ~ehh... (Gość)31.07.2017 21:22

Szanowni Państwo,
żal patrzeć na to wszystko co się wyprawia, ale niestety trzeba przyznać racje staroście, że lekarzy nie ma i niestety jeszcze długo ich nie będzie, bo najzwyczajniej w świecie powyjeżdżali, albo wola w poz-etach siedzieć bez większej odpowiedzialności. Bo co to za odpowiedzialnośc, jak się leczy apapem a jak juz bidny rady nie daje, to skierowanko do szpitala i tam niech się męczą. No niestety, ale sami żeśmy dopuścili do tego, że żeby cos załatwić to kopertę sie w kieszonke dało i wtedy człowieka traktowali jak należy.
jednak patrząc na styl zachodnoeuropejski, gdzie słuzba zdrowia ma się o wiele lepiej niz nasza, wicestarosta zrobił bardzo dobry ruch zabierając porodówke z rakowskiej, bo nie ma konkurencji. Tylko tu powypieprzac lekarzy ginekologów-pseudopołożników...bo im sie ku... robić nie chce. To fakt!!!

71


Pil ~Pil (Gość)31.07.2017 22:01

Psl do przodu

03


i co dalej ~i co dalej (Gość)31.07.2017 19:01

PSL grabi do siebie ale co na to wojewoda przecież jest z PiSu?

63


sqer ~sqer (Gość)31.07.2017 21:53

też tak gadali a pedatrię otworzyli i to jeszcze jaką

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat