"Pionier" uhonorowany podczas festynu w Babach

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 30 lipca 20183 10391
Mecz wspomnień z udziałem oldbojów i uroczyste wręczenie odznaczeń zasłużonym działaczom i zawodnikom klubu LKS "Pionier" odbyły się w niedzielę na obiekcie sportowym w Babach.

Ładuję galerię...

LKS "Pionier" zmierzył się z zespołem ZKS Concordia, czyli drużyną złożoną z byłych zawodników drugoligowej Concordii. "Pionierowi" udało się pokonać gości 4:3, ale bardziej niż wynik liczyły się dobra zabawa i sentymentalny powrót do przeszłości.

 

- W naszej drużynie zagrali także dwaj zawodnicy zagraniczni, wychowankowie Tatrana Preszów ze Słowacji. To maszyniści, którzy pracują zawodowo i na co dzień nie grają w piłkę nożną. Przyjaźnią się z naszym Związkiem Maszynistów od kilkunastu lat i dlatego zaprosiliśmy ich do udziału w festynie - powiedział Marek Kraska, prezes Ludowego Klubu Sportowego "Pionier" w Babach.


Po meczu odbyło się uroczyste seminarium z udziałem gości z Polski i Słowacji.


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Byłem - widziałem ~Byłem - widziałem (Gość)30.07.2018 21:40

Jako uczestnik tej uroczystości cieszę się że na ePiotrkow pojawił się artykuł o tym wydarzeniu.
Natomiast jeżeli już autor podejmuje się opisania tego wydarzenia to powinien chociaż w najmniejszym stopniu wyczerpać temat.
"LKS" Pionier był organizatorem festynu z okazji 100-lecia niepodległości. Pionier nagradzał i był nagradzany. Gdzie są składy drużyn? Concordia, a dokładniej zawodnicy, którzy zagrali w tym meczu to kawał historii piłkarskiej regionu - historii, która szybko się nie powtórzy (o ile w ogóle). Myślę że warto było chociaż wymienić składy do ogólnej wiadomości (np. Pan Ireneusz czyli zawodnik notujący m.in. występy w ŁKS w sezonie 96/97 -I liga, 6 miejsce w tabeli końcowej - strzelił w meczu w Babach 2 ładne bramki). Pan Janusz T. :), wieloletni zawodnik Concordii, odznaczony podczas festynu, jako że w ostatnich latach, włącznie z ostatnim sezonem występował w barwach Pioniera (z przerwami), mecz zaczął w barwach Concordii a ostatnie 15 minut spotkania kończył w barwach Pioniera. Bardzo fajny gest. LKS "Pionier" choć osiągnięciami sportowymi jest daleko za "Concordią" również stanął na wysokości zadania. Pierwszym punktem festynu była uroczysta msza święta w intencji ojczyzny, później odznaczenia, mecz i na koniec seminarium z zaproszonymi gośćmi.
Ogólnie organizacja imprezy na wysokim poziomie, boisko przygotowane rewelacyjnie, gratulacje dla Prezesa Pana Marka Kraski i całego zarządu klubu "Pionier" oraz dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w to wydarzenie.

60


kibic ~kibic (Gość)30.07.2018 19:43

to ilu gralo 2go ligowcow

40


kibic ~kibic (Gość)30.07.2018 18:29

/Ktorzy to 2-go ligowcy ?

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat