Pioma zorganizowała IV Konkurs Mechaniczny

ePiotrkow Piątek, 22 marca 20191 4378
Młodzi mieszkańcy regionu spotkali się w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 by rywalizować o zwycięstwo w IV Konkursie Mechanicznym. Poziom i frekwencja znów były wysokie.

Ładuję galerię...

Jaki był cel rywalizacji? Opowiedział nam o tym Mariusz Sobański, nauczyciel nauk technicznych w ZSP nr 2 i organizator zmagań. - Chcemy motywować do pogłębiania wiedzy technicznej i motoryzacyjnej. To też możliwość sprawdzenia się dla uczniów klas szkół gimnazjalnych i podstawowych. Dzięki takim zmaganiom młodzi ludzie mogą też zainteresować się techniką, motoryzacją, ale też branżą odlewniczą. 


Poziom wiedzy i umiejętności uczestników stał na wysokim poziomie. Równie wysoka była frekwencja, z czego cieszyła się Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. - Dzisiaj w naszej szkole rywalizuje 50 uczestników. Jesteśmy zadowoleni również z tego, że do naszych działań dołączyła szkoła z Błogich rządowych, która nie brała udziału w żadnej z dotychczasowych edycji konkursu. 


Konkurs był podzielony na dwa etapy: teoretyczny z ogólnej wiedzy mechanicznej i technicznej oraz praktyczny, w którym uczestnicy musieli sobie poradzić w konkurencjach praktycznych. Poprosiliśmy samych uczestników o skomentowanie tego, z czym musieli się zmierzyć. 

 


Na tych którzy zaprezentowali się najlepiej czekały atrakcyjne nagrody takie jak: tablet, smartwatche czy smartbandy.

 

To już kolejny projekt realizowany przez pracowników ZSP nr 2 w Piotrkowie. W czwartek na terenie szkoły zorganizowano Dzień nowoczesnych technologii w edukacji. Czego dotyczyły zajęcia? Tego możecie się dowiedzieć oglądając film zamieszczony poniżej.Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.03.2019 19:40

Mechaniczny mozg

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat