ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pilnik do paznokci – który wybrać?

Poniedziałek, 08 lipca 2019 1657
Mogłoby się wydawać, że tak niewielki przedmiot w kosmetyczce, jak pilnik do paznokci, nie wymaga od nas większej uwagi. Okazuje się jednak, że to od niego w dużym stopniu zależy wygląd i stan naszych płytek, a w rezultacie – dłoni.

Przyjmujemy, że nie każda kobieta zna się na stylizacji paznokci, umie wykonać manicure hybrydowy, czy też przedłużać płytki. Pewne podstawy warto jednak znać, by chociażby prawidłowo skracać długość paznokci tak, aby wyglądały zadbanie i schludnie. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacji na temat rodzajów pilników.

 

Gradacja pilnika

 

Co to takiego? Najprościej mówiąc, to liczba ziarenek przypadająca na każdy centymetr kwadratowy pilnika. Jak sprawdzić tę wartość? Zazwyczaj na środku lub w rogu przedmiotu umieszczone są numery, np. 80/100. Im większa wartość, tym więcej ścierających drobinek znajduje się na pasku, a więc pilnik jest ostrzejszy.

 

Pilniki o ziarnistości wynoszącej 80 są przeznaczone do paznokci sztucznych, przede wszystkim akrylowych. Te o wartości 100 służą do skracania płytek przedłużanych, 180 (które uznawane są już jako drobnoziarniste) są zaś idealne do paznokci naturalnych. Z kolei produkty o gradacji powyżej 220 służą już do nabłyszczania i polerowania. Szeroki wybór asortymentu wysokiej jakości znajdziesz w ofercie polskiej marki Donegal.

 

Rodzaje pilnika

 

Pilniki mogą być wykonane z trzech materiałów. Pierwszym z nim jest metal, który z jednej strony jest najczęściej wybierany, z drugiej zaś spotyka się z największą kontrowersją. Dlaczego? Powierzchnia tego typu niszczy płytkę, zwłaszcza tę delikatną i podatną na pęknięcia. Zwolennicy tego rodzaju pilników przyznają jednak, że są one trwalsze od pozostałych, ponieważ tak szybko nie pękają i nie zdzierają się. Prawda leży gdzieś pośrodku. Jeśli masz mocne i grube paznokcie, możesz śmiało sięgnąć po ten rodzaj, w innym wypadku postaw na którąś z kolejnych propozycji.

 

Drugim tworzywem jest papier, a pilniki z niego wykonane są bardzo tanie i występują w całej gamie kolorystycznej. Wyrównują i polerują płytkę delikatniej niż te z metalu, jednak przy odpowiednio dużej sile także mogą zniszczyć paznokieć. Największą wadą jest szybkie zdzieranie powierzchni, dlatego papierowe modele wymagają częstej wymiany na nowe.

 

Pilniki wytworzone ze szkła są z reguły drobnoziarniste, łagodne dla płytki, doskonałe do paznokci naturalnych (rzadziej do akryli i tipsów). Nie uszkadzają płytki, jednak jej skracanie ze względu na niską ziarnistość może okazać się pracochłonne.

 

 

 

Który kształt wybrać?

 

W drogeriach możesz spotkać się z trzema kształtami pilników:

– prosty, czyli najpopularniejszy i dla wielu kobiet najwygodniejszy w użyciu,

– banan, dzięki wygiętemu kształtowi bez trudu dociera do trudno dostępnych miejsc,

– łódka, która z końcówką w kształcie zaokrąglonego szpica szybko opracowuje wały paznokciowe.

 

Technika piłowania też jest istotna

 

Nie tylko rodzaj i kształt pilnika mają znacznie, ale także technika jego używania. Wiele kobiet beztrosko skraca płytkę, machając przedmiotem w prawo i lewo. A to błąd! W ten sposób, owszem, nadasz paznokciom pożądany wygląd, ale przy okazji doprowadzisz do zniszczenia i rozdwojenia płytki. Zawsze piłuj w jednym kierunku. To uchroni przed wszelkimi podrażnieniami.

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat