ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Piłkarzyki w domu albo w firmie? To gra nie tylko do pubu!

Piątek, 17 lipca 2020 497
Przez lata piłkarzyki były rozrywką, która ograniczała się do pubów czy salonów z grami takimi jak bilard. W ostatnich latach stoły do piłkarzyków pojawiają się jednak także w domach Polaków czy firmach dbających o dobre samopoczucie pracowników. I nic dziwnego, bo szybka i dynamiczna gra sprawić może naprawdę mnóstwo radochy!

Jedna z najpopularniejszych rozrywek barowych

 

 

sączeniu kolejnych kufli złocistego napoju. Podczas gdy jedni w trakcie konsumpcji lubią oglądać zmagania piłkarzy wyświetlane na telewizorach lub rzutnikach, inni przyjmują postawę bardziej aktywną. Obok rozrywek barowych takich jak rzutki czy bilard niezwykłym powodzeniem cieszy się na całym świecie futbol stołowy, czyli popularne piłkarzyki albo trambambula.

 

Stół do piłkarzyków wynaleziony został jeszcze w latach 30. Tradycyjnie ma on wymiary 70 x 105 cm i pozwala na rozegranie meczu pomiędzy dwiema drużynami ustawionymi w systemie 1-3-5-2, choć wszystkie te parametry mogą się różnić w zależności od producenta stołu. Tożsame jest za to działanie tego wynalazku. Piłkarzykami kierujemy za pomocą tzw. grilli, czyli metalowych prętów, które przypominają rożen z nadzianymi nań figurkami. Obracając nimi staramy się trafić niewielką piłkę i wbić ją do bramki przeciwnika, jednocześnie broniąc się przed jego atakami.

 

W porównaniu do bilarda czy rzutek, gra w piłkarzyki jest znacznie bardziej dynamiczna. Nie ma tu czekania na oddanie przez przeciwnika rzutu albo obserwowania długiego przymierzania do trafienia bili. Na stole do piłkarzyków cały czas się coś dzieje i refleks graczy wystawiany jest na próbę bez szansy na chwilę wytchnienia. Nic dziwnego więc, że w pubach oferujących tę formę rozrywki gracze naprawdę często podbijają do kontuaru, aby uzupełnić płyny!

 

Stół do piłkarzyków znajduje się dziś w niejednej firmie

 

Od kilku lat piłkarzyki uświadczymy w miejscach całkowicie odmiennych niż puby i bary. Stały się bowiem popularnym sposobem na odstresowywanie i spędzanie przerw w pracy. Jako że w przypadku tego rodzaju rozrywki spryt bywa warty o wiele więcej niż siła fizyczna, ze stołu do piłkarzyków z pewnością skorzystają pracownicy obojga płci. Coraz więcej działów HR rozpoczyna więc urządzanie chill roomów czy pomieszczeń socjalnych właśnie od zrobienia miejsca na piłkarzyki. Wyluzowani i szczęśliwi pracownicy są w końcu znacznie bardziej wydajni.

 

Obecność w firmie stołu do piłkarzyków może być wabikiem na przeglądających oferty pracy, jednak nie powinniśmy zapominać o wartości tej gry dla samego przedsiębiorstwa. Mecze w piłkarzyki nie trwają przecież długo, a trudno przecenić ich walory integracyjne. Odświeżenie umysłu w tej formie jest ponadto znacznie zdrowsze niż tradycyjna przerwa na papieroska. Oprócz obniżania poziomu stresu daje też okazję na wyprostowanie pleców oraz rozluźnienie nadgarstków, co jest szczególnie istotne dla pracowników biurowych, którzy większość obowiązków zawodowych wykonują przed komputerem.

 

Piłkarzyki można też kupić do domu. Także w wersji dla dzieci!

 

Miejscem równie odpowiednim dla piłkarzyków jak bar lub chill room jest też dom. O ile duży stół nie będzie może najlepszym wyborem do ciasnej kawalerki, tak wolna przestrzeń znaleźć powinna się chociażby w salonie. Pełnowymiarowy obiekt będzie z pewnością hitem niejednej imprezy, a wspomniany już walor integracyjny piłkarzyków odnosi się nie tylko do pracy. Wspólna, międzypokoleniowa zabawa w stołowy futbol jest znacznie zdrowsza niż wpatrywanie się w ekran telewizora. Regularna gra pozwoli ponadto rozwinąć refleks, koordynację oko-ręka i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.

 

Na całe szczęście tradycyjne wymiary stołu do piłkarzyków są często modyfikowane przez producentów. Robi się to przede wszystkim po to, aby dostosować grę do potrzeb różnych grup wiekowych. W dzisiejszych czasach nie jest problem nabycie piłkarzyków dla dzieci w mniejszych rozmiarach, o krótszych nóżkach czy z czterema grillami zamiast sześciu. Jeśli nadal nie jesteśmy przekonani, czy rozrywka stworzona z myślą o barach i restauracjach nie będzie dla naszych podopiecznych zbyt trudna, rozpocząć możemy wprowadzanie ich w piękno stołowego futbolu poprzez piłkarzyki sprężynowe. Są dużo prostsze, a również zapewnić mogą mnóstwo zabawy!

 

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat