Piłkarze od IV ligi w dół zakończą sezon?

Kraj Wtorek, 21 kwietnia 20201 2557
Wiele wskazuje, że przez koronawirusa w Polsce dla klubów od IV ligi w dół sezon 2019/20 skończy się już 11 maja. O możliwych scenariuszach dyskutowali na wideokonferencji prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej. W rozmowie wziął też udział prezes PZPN Zbigniew Boniek - czytamy na onet.pl

- Mogę przyznać, że większość województw jest za takim rozwiązaniem. Wygląda więc na to, że od IV ligi w dół nie będziemy kontynuować rozgrywek w tym sezonie – mówi prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Zdzisław Łazarczyk. – Ostateczną decyzję podejmie zarząd PZPN po wcześniejszej rekomendacji ze strony prezesów wojewódzkich związków – dodaje w rozmowie z portalem.

 

Jeżeli nawet rozgrywki poniżej IV ligi zostaną zakończone, to zostają jeszcze wojewódzkie Puchary Polski (które muszą wyłonić 16 uczestników centralnego PP) oraz rozstrzygnięcia barażów o awans do lig wyższych. Takie są rozgrywane już po wszystkich ligowych meczach. Jest założenie, żeby drużyny (w większości wojewódzkich Pucharów Polski zostało po 16 najlepszych drużyn – przyp. red.) nadal uczestniczące w PP rozegrały brakujące rundy latem, zamiast sparingów – mówi onet.pl Paweł Wojtala prezes Wielkopolskiego ZPN.

 

Wygląda więc na to, że w tym sezonie w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim piłkarzy rywalizujących w lidze już nie zobaczymy.

 


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.04.2020 16:46

A na co tu patrzeć jak po czołach się kapia

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat