Piłkarskie podsumowanie weekendu

Region Sobota, 14 września 20192
Wszystkie piotrkowskie drużyny, rywalizujące w seniorskich rozgrywkach rozegrały swoje mecze w sobotę. Jako pierwsze na boisko wybiegły piłkarki UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, które pokonały Grabkę Grabica 2:0 (1:0) oraz piłkarze UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, którzy przegrali pierwszy mecz w tym sezonie 0:1 (0:1) z Relaxem Czerniewice. Okazałe zwycięstwo odnieśli z kolei zawodnicy piotrkowskiej Polonii, którzy pokonali Pelikana II Łowicz aż 5:1 (4:0).

Piłkarki Piotrcovii rozegrały drugi mecz w tym sezonie i odniosły drugie zwycięstwo, dzięki czemu pozostają liderem III ligi łódzkiej. 22 września nasze zawodniczki podejmą zespół ze Rzgowa, pojedynek z Zawiszą rozpocznie się o godzinie 17.00.

W czołówce, ale IV ligi łódzkiej nadal utrzymuje się także PKS Polonia Piotrków Trybunalski. Nasz zespół odniósł w sobotę kolejne wysokie zwycięstwo, tym razem pokonując Pelikana II Łowicz 5:1 (4:0), wynik tego spotkania już w 2. minucie otworzył Mateusz Jakubiak, który w pierwszej połowie strzelił jeszcze jedną bramkę. Golkipera rywali w pierwszej części spotkania pokonali także Krystian Wojtczak i Marcin Mielczarski, a po przerwie wynik ustalił Patryk Olszewski. 21 września nasz zespół podejmie Orła Nieborów, początek tego spotkania o godzinie 17.00.

Następny mecz na własnym boisku rozegrają również piłkarze Concordii, którzy będą chcieli się zrehabilitować za sobotnią porażkę w Czerniewicach. W tym spotkaniu padła tylko jedna bramka, którą w 14. minucie meczu zdobył Paweł Bis, piotrkowianom przez kilkadziesiąt kolejnych minut nie udało się pokonać bramkarza rywali. 21 września Concordia podejmie Kasztelana Żarnów, to spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00.

UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 2:0 (1:0) Grabka Grabica

(12’ i 70’ Natalia Chmielewska)

UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Andrzejewska - Krupa, Jakubiak, Chojak, Matuszewska, Wiśniewska, Chrząstek, Sadowska, Łukasik (70’Ziółkowska), Simkowska, Chmielewska.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 5:1 (4:0) Pelikan II Łowicz

(4’ i 24’ Mateusz Jakubiak, 22’ Krystian Wojtczak, 36’ Marcin Mielczarski, 77’ Patryk Olszewski – 90’ Musialik )

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Bruchajzer – Wojtczak (72' Olszewski), Jakubiak, Przybysz (19' Nieśmiałek), Polit, Mielczarski (49' Bąbol), Porochnicki (66' Bąkowicz), Suzuki (50' Wrona), Głowacki, Jagodziński, Nowaczyk (71' Ornafa).

UKS Concordia Piotrków Trybunalski 0:1 (0:1) Relax Czerniewice

(14' Paweł Bis)

UKS Concordia Piotrków Trybunalski: Troszok – Szafrański, Bujakowski (76’ Warcholiński), Adamczyk, Cieślak (52’ Bora), Jędrzejczyk (60’Sowa), Kępski, Kwaśniak, Mamrot, Niepsuj, Ryszka (55’ Lisman).