Piłka ręczna. Pierwsza wygrana i kolejna porażka

Sobota, 01 października 201639
Dużą niespodziankę sprawił swoim kibicom Piotrkowianin w kolejny meczu PGNiG Superligi. Podopieczni Dmitro Zinczuka pokonali w Lubinie Zagłębie 26-24. Z kolei Piotrcovia niespodziewanie uległa w Kościerzynie UKS PCM 23-24.

Zacznijmy od Piotrcovii. Choć w drużynie zabrakło kontuzjowanej Agaty Wypych wydawało się, że wygrana nie powinna być problemem. Mecz był wyrównany, jednak w 45 minucie piotrkowianki odskoczyły na 4 bramki (19-15) i wyglądało na to, że mogą wywieźć z Kościerzyny 3 punkty. Jeszcze w 57 minucie Piotrcovia prowadziła jedną bramką (23-22), ale niestety więcej goli już nie rzuciła, za to zrobiły to gospodynie i wygrały.

Trzy punkty ma po sobotnim meczu Piotrkowianin. Nasz zespół walczył dzielnie i w 51 minucie miał już 5 bramkową przewagę (23-18). Piotrkowianie kontrolowali sytuację i nie dali sobie wydrzeć wygranej na trudnym terenie. Teraz pora na zwycięstwo przed swoimi kibicami.

1

1

Komentarze (39)

Szanowni czytelnicy, na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość publikacji komentarzy, możliwość ta powróci po jej zakończeniu. I pamiętaj - 21 kwietnia widzimy się na wyborach! – Redakcja ePiotrkow.pl

Komentowanie zostało wyłączone.
kskw ~kskw (Gość)02.10.2016 11:32

Kopertowska Kucharska i Ivanovic - dzięki nim trzyma się to jeszcze jakoś ! Dziewczyny do boju.

12

januszek ~januszek (Gość)02.10.2016 08:55

Trzeba przyznać, że zawodnicy Piotrkowianina prezentowali się o wiele lepiej niż zawodnicy Zagłębia Lubin. Mądrze rozegrana końcówka spotkania, od stanu 18-23, zaczął się jednak słabszy okres gry, w efekcie czego przeciwnicy doszli nas na jedną bramkę. Kilka fajnych obron Banisza, piękna bramka Makowiejewa i koncertowa gra Iskry oraz mądre decyzje Żińczuka na łąwce, zadecydowały,że 2 punkty jadą do Piotrkowa. Dlaczego ta drużyna prezentuje się więcej niż poprawnie tylko przy kamerach telewizyjnych? A na ławce obok trenera Żińczuka czerwony kiero, to dzięki niemu też to zwycięstwo. Oby tak dalej Przemek.

51

~bbbb ~~bbbb (Gość)02.10.2016 10:27

A ja tam cały czas wierzę że dziewczyny zaczną grać, w sporcie zdarzają się takie okresy że nic się nie układa ale nie będą trwać wiecznie. (przykłady - Korzeniowski czy Małysz z początku porażki a później niebywałe sukcesy). Uważam, że aktualny skład drużyny jest dużo lepszy od poprzedniego tylko jeszcze tego nie pokazał.

11

wredny ~wredny (Gość)02.10.2016 09:45

Jestem zdruzgotany wynikami dziewczyn. Tak sobie myślę, że duża w tym wina "wzmocnień". Trzeba jasno powiedzie, że w ostatnim czasie tylko Edzia i Angela wniosły coś nowego do zespołu. Z roku na rok nasz drużyna jest słabsza. Już przed sezonem niestety mówiłem, że pierwsza szóstka w obecnym składzie jest nieosiągalna. Teraz widać, że pozbycie się Pieca czy Malwy był błędem.
Ktoś zapewne powie, że to wina kontuzji. To jest sport i trzeba być przygotowanym na różnego rodzaju sytuacje. Wystarczy spojrzeć na zdobycze bramkowe. Rzucają zawodniczki na które możemy liczyć od kilku lat.
Drodzy działacze - popełniliście kilka błędów ale mimo to ja w Was nadal wierzę bo robicie co możecie. Moja rada spokojne podejście do sprawy bez emocji może tutaj uratować sytuację.
Dziewczyny głowy do góry. Mamy teraz dwa tygodnie przerwy trzeba wszystko od nowa poukładać!