Piliczanie wystąpili u Panien

ePiotrkow Wtorek, 07 stycznia 20202 1083
W kościele akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim w niedzielę 5 stycznia wyjątkowy koncert noworoczny dali Piliczanie, w repertuarze znalazły się kolędy, pastorałki i pieśni ludowe.

Grupa z gminy Sulejów zaprezentowała wiele znanych i popularnych kolęd oraz pieśni ludowych w aranżacjach Grażyny i Daniela Baranowskich. Koncert podzielony był na trzy części połączone opowieściami o historii powstania poszczególnych utworów oraz świątecznymi anegdotami członków zespołu.

 

 

 

(materiały: UM Sulejów) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stary kawaler ~stary kawaler (Gość)13.01.2020 21:53

Lubię kolędy! Szkoda, że zazwyczaj w kościołach wykonywane są "byle jak" Powinien organista, albo jakiś muzykalny ksiądz, czy ministrant to poprowadzić, żeby np. "Bóg się rodzi!" to zagrzmiało, a nie było śpiewane półgębkiem przy ledwie słyszalnym akompaniamencie organów. A u Panien... byłem kiedyś ministrantem, jeszcze u ks. Pecolta. To był dopiero ksiądz wielkiego formatu! Może dziś już... takich nie ma?...

10


popmusic ~popmusic (Gość)13.01.2020 13:39

A kto wystąpi u Kawalerów ?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat