Piliczanie wystąpili u Panien

ePiotrkow Wtorek, 07 stycznia 20203 1674
W kościele akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim w niedzielę 5 stycznia wyjątkowy koncert noworoczny dali Piliczanie, w repertuarze znalazły się kolędy, pastorałki i pieśni ludowe.

Grupa z gminy Sulejów zaprezentowała wiele znanych i popularnych kolęd oraz pieśni ludowych w aranżacjach Grażyny i Daniela Baranowskich. Koncert podzielony był na trzy części połączone opowieściami o historii powstania poszczególnych utworów oraz świątecznymi anegdotami członków zespołu.

 

 

 

(materiały: UM Sulejów) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

popmusic ~popmusic (Gość)13.01.2020 13:39

A kto wystąpi u Kawalerów ?

32


gość ~gość (Gość)27.01.2020 10:43

Po co krytykować kogoś przecież można samemu wystąpić w Rynku Trybunalskim może lepiej będzie. Pozdrawiam

10


stary kawaler ~stary kawaler (Gość)13.01.2020 21:53

Lubię kolędy! Szkoda, że zazwyczaj w kościołach wykonywane są "byle jak" Powinien organista, albo jakiś muzykalny ksiądz, czy ministrant to poprowadzić, żeby np. "Bóg się rodzi!" to zagrzmiało, a nie było śpiewane półgębkiem przy ledwie słyszalnym akompaniamencie organów. A u Panien... byłem kiedyś ministrantem, jeszcze u ks. Pecolta. To był dopiero ksiądz wielkiego formatu! Może dziś już... takich nie ma?...

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat