Pili alkohol w miejscu publicznym, wpadli za narkotyki

PolicjaTomaszów Środa, 26 sierpnia 20203 4066
33 latek i jego 22-letnia znajoma publicznie pili alkohol. To zwróciło uwagę policjantów patrolujących miasto. Funkcjonariusze przeszukali parę, znaleźli sporą ilość narkotyków, a w mieszkaniu mężczyzny dodatkowo jeszcze 27 kg tytoniu bez akcyzy.

Ładuję galerię...

23 sierpnia po północy policjanci z Wydziału Prewencji tomaszowskiej komendy, patrolując ulicę Grunwaldzką, zauważyli dwoje ludzi pijących alkohol. Zawrócili uwagę na nerwowe zachowanie kobiety i mężczyzny, którzy na widok policjantów schowali coś w kieszeniach. - Policjanci wylegitymowali parę i przeprowadzili kontrole osobiste - informuje oficer prasowy komendy w Tomaszowie. - Przy 33-latku znaleźli blisko 38 gramów amfetaminy, 12 gramów marihuany i 29 tabletek niewiadomego pochodzenia. 22-latka posiadała przy sobie ponad 5 gramów marihuany i 3 tabletki o nieustalonym składzie. Oboje posiadali także ponad 2 gramy nieustalonej substancji, która wraz z zabezpieczonymi narkotykami zostanie wysłana do dalszych badań z udziałem biegłego.

 

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani, a ich mieszkania przeszukane. W miejscu zamieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli trzy dilerki wypełnione marihuaną o wadze ponad 1,3 grama i dilerkę z amfetaminą ważącą 0,15 grama. Mężczyzna miał także w mieszkaniu 27 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość narażenia na uszczuplenie Skarbu Państwa została oszacowana na ponad 22 tys. zł. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków, mężczyźnie dodatkowo zarzut paserstwa akcyzowego. Za takie przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kobieta została objęta policyjnym dozorem, natomiast wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Tomaszowie zastosował trzymiesięczny areszt.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.08.2020 09:14

0,15 grama to dużo?

12


gość ~gość (Gość)26.08.2020 08:54

Tyle towaru mieć przy sobie i pili alkohol na cwaniak.. Masakra

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat