Piknik zdrowotny w Rozprzy

Strefa FMRegion Wtorek, 09 kwietnia 20191 3432
Wszyscy mieszkańcy Rozprzy mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. To za sprawą pikniku zdrowotnego, który w poniedziałek odbył się w Centrum Medyczno-Usługowym. Wszyscy przybyli mogli m.in przebadać swój słuch, wzrok, cholesterol, a nawet sprawdzić stan swoich kości w osteobusie.

Ładuję galerię...

Każdy powinien pamiętać o badaniach profilaktycznych. Wielokrotnie może to uratować nam życie, ponieważ jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. W poniedziałek w Centrum Medyczno-Usługowym w Rozprzy odbyły się bezpłatne badania profilaktyczne. Na wszystkich pacjentów czekali specjaliści, którzy przeprowadzali m.in konsultacje dietetyczne czy rehabilitacyjne. Przed budynkiem zaparkowane były również specjalne busy, w których lekarze wykonywali badania słuchu czy sprawdzali stan kości - W swojej kampanii wyborczej mówiłem, że zdrowie mieszkańców naszego okręgu będzie moim priorytetem. Staram się z tego wywiązać jak najlepiej potrafię, dlatego też chce regularnie organizować takie akcje. Tego typu badania profilaktyczne będę przeprowadzał kilka razy w roku w formie takiego pikniku prozdrowotnego. Mogę już zdradzić, że na przełomie maja i czerwca planuję podobne wydarzenie zorganizować w Piotrkowie Trybunalskim. - powiedział Paweł Kowalczyk, radny sejmiku województwa łódzkiego, organizator wydarzenia. - Zaryzykuję i powiem, że badania profilaktyczne są najważniejsze. Musimy się badać, ponieważ niejednokrotnie może to uratować nam życie. Z tego co zaobserwowałem podczas pikniku w Rozprzy, to muszę przyznać, że kobiety są bardziej świadome i to one zdecydowanie częściej się badają. Musimy jeszcze trochę popracować nad mężczyznami, żeby oni również pamiętali o swoim zdrowiu - dodaje Paweł Kowalczyk.

 

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. - Ja przyszłam sprawdzić swój wzrok. Zabrałam ze sobą całą rodzinę: mamę, wnuki, zięcia, koleżanki z pracy. Badania profilaktyczne to podstawa, musimy być świadomi w jakiej formie jest nasz organizm. Cieszę się, że ktoś o nas pomyślał i stworzył taką akcję. Mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej - powiedziała mieszkanka Rozprzy.

 

(Materiał powstał przy współpracy z Centrum Medyczno-Usługowym w Rozprzy. Organizatorzy dziękują Zakładowi optycznemu Pani Marianny Baranowskiej Oraz CENTRUM REHABILITACJI I USŁUG MEDYCZNYCH BIOMED.)


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pw ~pw (Gość)09.04.2019 19:54

szkoda, że dowiaduję się o tym dopiero we wtorek i to z internetu.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat