Piknik Nauki i Techniki jak zwykle nie zawiódł uczniów

Strefa FM Środa, 22 maja 20191 3911
70 wystawców wzięło udział w czwartym już Pikniku Nauki i Techniki „Explorer”, który w środę odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Były konkursy, gry i konkurencje sportowe. Do zabawy zaangażowali się uczniowie z Piotrkowa i powiatu.

Ładuję galerię...

Na każdym stanowisku przygotowane były pokazy czy konkursy z nagrodami. - Organizujemy to z myślą o młodzieży. Staramy się promować nauki ścisłe oraz rozwiązania innowacyjne. Chcemy pokazać uczniom, że nauka i technika są na wyciągnięcie ręki i nie należy się ich bać - mówi Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2 w Piotrkowie. – Jest to już czwarta edycja Explorera i z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe. Do akcji zaangażowało się wielu nowych wystawców i szkół z Piotrkowa i powiatu. Młodzież wie, że takie inicjatywy poszerzają ich horyzonty, być może wyznaczają im nową drogę zawodową, dlatego też chętnie biorą w tym udział.

 

Zaangażowali się też przedstawiciele firm, uczelni wyższych oraz stowarzyszeń. - Dla uczniów przygotowaliśmy quiz z nagrodami. Dotyczył on działalności naszej firmy oraz obszaru górnictwa, bo głównie tym się zajmujemy. Nasza firma już trzeci raz bierze udział w tej inicjatywie. Uważamy, że jest to bardzo ciekawa akcja, ponieważ uczniowie mogą wiele się dowiedzieć. Mamy tutaj również naszą klasę patronacką, więc zależy nam na tym, by ją wspierać – powiedziała Iza Rotkygel, przedstawicielka jedna z firm biorących udział w pikniku.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.05.2019 08:46

Widać że zsp2 idzie w ślady budowlanki która pierwsza zapoczątkowała tego typu imprezy

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat