Pijany ukradł paliwo ze stacji

Policja KMP PiotrkówRegion Wtorek, 06 kwietnia 20218 4971
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który chwilę wcześniej ukradł paliwo na jednej ze stacji w gminie Rozprza. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
fot.: pixabay

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał w Niedzielę Wielkanocną dwa zgłoszenia. Pierwsze z nich dotyczyło kradzieży paliwa z jednej ze stacji paliw w gminie Rozprza. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcą kradzieży był kierowca renault master. Znana była jedynie początkowa litera tablic rejestracyjnych. Drugie zgłoszenie dotyczyło nietrzeźwego kierującego, który miał poruszać się całą szerokością jezdni. Zgłaszający podał numery rejestracyjne, ale po sprawdzeniu okazało się że były błędne.

 

Na miejsce zgłoszenia pojechali policjanci z piotrkowskiej drogówki. Mundurowi starali się ustalić numery rejestracyjne wskazanego pojazdu i tożsamość kierującego. Okazał się nim 23-letni pracownik pobliskiej budowy. Mundurowi odnaleźli kierowcę oraz auto, a w nim cztery puste kanistry po oleju napędowym. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, a badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila. Mężczyzna oświadczył, że najpierw spożywał alkohol, a następnie pojechał na stację, gdzie ukradł paliwo o wartości ponad 700 złotych.

 

23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży paliwa oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie zatrzymano również uprawnienia do kierowania pojazdami.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

grzech ~grzech (Gość)06.04.2021 18:59

Kolejny głupi złodziej-detalista... A było zapisać się do jedynie słusznej partyjki! Forsa płynęłaby ciurkiem!

62


Bjnn ~Bjnn (Gość)06.04.2021 17:55

Trzeba mieć w bawi bata sam na siebie ukrecil najpierw ukradł paliwo potem pił alkohol lepiej by na tym wyszedł a tak sam se bata ukrrcil

12


ziom ~ziom (Gość)06.04.2021 16:52

Widzę, że cały czas manipuluje się ludźmi...Dzieli na "durczoki i nie durczoki" itp, itd. Ile musi jeszcze wylać się szamba.

21


Anl ~Anl (Gość)06.04.2021 14:03

Zapłaci śmieszną grzywnę zakaz prowadzenia na rok, sądy w takich przypadkach są bardzo pobłażliwe
czyt.Durczok

55


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.04.2021 13:21

Ale nie napiszą czy przeszedł już covida? To bardzo ważne bo mógł kogoś zarazić

54


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat