Pijany spowodował dwie kolizje

Policja KMP PiotrkówRegion Piątek, 12 października 20186 7625
Pijany 37-latek spowodował dwie kolizje drogowe na terenie gminy Moszczenica. Okazało się, ze mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
fot. policja

10 października około godziny 19 dyżurny piotrkowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kolizjach drogowych w gminie Moszczenica, których sprawcą jechał skodą felicia. Po kilku minutach policjanci znaleźli porzucone auto na terenie Moszczenicy. - Okazało się, że kierowca był widziany przez innych uczestników ruchu – relacjonuje oficer prasowy komendy w Piotrkowie. - Na podstawie rysopisu funkcjonariusze ustalili personalia właściciela skody i zapukali do drzwi jego domu. Mężczyzna ukrywał się, a domownicy twierdzili, że jeszcze nie wrócił. Funkcjonariusze nie dali temu wiary. Odnaleźli 37-latka w pomieszczeniu przy łazience, skulonego na podłodze. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

 

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalono także, że mieszkaniec powiatu piotrkowskiego ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do czerwca 2019 roku. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. 11 października przedstawiono mu zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i wbrew obowiązującemu zakazowi sądowemu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podejrzany odpowie także za spowodowanie kolizji drogowych.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

emeryt ~emeryt (Gość)12.10.2018 22:16

Ja już kiedyś pisałam o policji z Grabicy to nie udolni nie potrafią nic albo się no coś oglądają w tamtym roku chłopak został pobity w święta i do dziś ślectwo prowadzą mówiąc a moze ty go uderzyłeś nie ofiarę bronią tylko sprawcę

40


madeINpoland ~madeINpoland (Gość)12.10.2018 16:13

a nakaz sądowy mieli że weszli do domu ?

210


gość ~gość (Gość)12.10.2018 16:27

Jak widać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów skutecznie pozbawia pijanych kierowców możliwości popełnienia tego czynu po raz kolejny. To tak, jakby osoba złapana na kradzieży miała przed sądem obiecać, że już nie będzie. I przeprosić.

50


gość ~gość (Gość)12.10.2018 15:39

U nas Grabica nie umie złapać pijanego .Dwie osoby inne dzwoniły. Zyzakiem po całej drodze
Kierowca pijany przywiózł kolegę .
Policja powinna przyjechać do tego wysiadł
I do tego mieli tego gościa pijanego kierowcę dane adresowe.
A oni się kręcili koło.
Od czego są policjanci z Grabicy? Gmina Wola Krzysztoporska.

50


Jolka ~Jolka (Gość)12.10.2018 14:33

I co te zakazy dają? Tacy jak on nic sobie z tego nie robią i dalej jeżdżą. Narażają innych na utratę życia i zdrowia. Kara powinna być taka, żeby porządnie ją odczuł i nawet nie pomyślał w przyszłości o wsiadaniu za kółko.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat