Pijani rowerzyści z narkotykami zatrzymani przez policję

PolicjaBełchatów Poniedziałek, 23 listopada 20205 5129
Bełchatowscy policjanci podczas patrolowania miasta zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Obaj mieli przy sobie dilerki ze środkami odurzającymi. Jeden z nich był też poszukiwany przez bełchatowską prokuraturę jako sprawca kradzieży zuchwałej. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a za swoje występki odpowiedzą przed sądem.
fot.: KPP Bełchatów

Bełchatowscy policjanci patrolując teren miasta, na ulicy Zamoście zwrócili uwagę na rowerzystę, którego sposób jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Cyklista nie posiadał żadnego oświetlenia ani elementów odblaskowych. 22-latek został więc zatrzymany do kontroli. Po przebadaniu okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas legitymowania był wyraźnie poddenerwowany. Kiedy mundurowi sprawdzili jego kieszenie okazało się, że trzymał w kieszeni dilerkę ze środkami psychoaktywnymi. Ponadto stróże prawa ustalili, że kierujący jednośladem jest poszukiwany przez Prokuraturę w Bełchatowie.

 

Trzy godziny później, na ulicy Pabianickiej w ręce mundurowych wpadł kolejny nieodpowiedzialny cyklista. Rower którym kierował również nie był wyposażony w żadne oświetlenie. Mężczyzna nie posiadał też żadnych elementów odblaskowych. 30-latek wydmuchał ponad promil alkoholu. W czasie rozmowy z policjantami próbował coś przed nimi schować. Okazało się, że była to dilerka z zakazaną substancją. Funkcjonariuszom przyznał, że są to dopalacze.

 

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Następnego dnia usłyszeli zarzuty posiadania środków psychoaktywnych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 22-latek, który był poszukiwany przez bełchatowską prokuraturę jako podejrzany do innej sprawy usłyszał też zarzuty kradzieży zuchwalej, której dopuścił się dwukrotnie w sierpniu i wrześniu 2020 roku. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyźni zostali ukarani mandatami.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rzułf ~rzułf (Gość)23.11.2020 15:12

kto nie ma w tych czasach przy sobie środków psychoaktywnych legalnych czy nielegalnych, no kto??

12


a co z dilerem? ~a co z dilerem? (Gość)23.11.2020 11:18

A co z dilerem od którego nabyli dopalacze? Bardzo dociekliwa jest bełchatowska policja hihihi

10


gostek ~gostek (Gość)23.11.2020 09:17

Piotrków jednak zadupie. Dzieje się w3 Radomsku lub w Bełchatowie ect.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat