Pijanego kierowcę zatrzymał... jeleń

PolicjaOpoczno Środa, 16 grudnia 202014 6141
Wiele szczęścia w nieszczęściu, miał 36 letni kierowca citroena, który spowodował kolizję w powiecie opoczyńskim. Mężczyzna, który nigdy nie podchodził do egzaminu na prawo jazdy, prowadził pojazd, mając 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali niepokojący widok.
fot.: pixabay

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na drodze pomiędzy miejscowościami Białaczów i Ossa w powiecie opoczyńskim. Policjanci na miejscu zastali dramatyczny, niecodzienny widok. Płonące rozbite auto i nietrzeźwego kierującego. Okazało się, że 36 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego pomimo tego, że nigdy nie miał prawa jazdy, a dodatkowo będąc w stanie nietrzeźwości, kierował citroenem xsara. Z jego relacji wynika, że na jezdnię przed jego samochód wbiegł jeleń. Mężczyzna twierdzi, że chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem odbił na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Kiedy próbował z niego wyjechać auto zaczęło płonąć. Na szczęście kierowcy udało się wyjść z samochodu przed przyjazdem służb ratunkowych. 36 latek został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Wynik nie pozostawił złudzeń. Kierowca w chwili zdarzenia miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

 

To kolejny przykład skrajnej nieodpowiedzialności kierującego. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał. Przestępstwo jakiego dopuścił się 36 latek zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet na 2 lata. Policja prosi kierowców o to, by zachowywali się odpowiedzialnie i rozsądnie wsiadając za kierownice swoich samochodów. 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Leon ~Leon (Gość)16.12.2020 14:23

Jeleń dokonał zatrzymania obywatelskiego!

90


gość_pytam ~gość_pytam (Gość)16.12.2020 14:20

A jakie to ma znaczenie czy podchodził do egzaminu? Czy to coś zmienia?

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat