Pietrzykowie najszybszą rodziną

Strefa FM Sobota, 10 czerwca 20170 10972
150 osób wzięło udział w III Familiadze Pływackiej, którą zorganizowano w sobotę na basenie przy ulicy Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnicy rywalizowali w kilkunastu kategoriach, ale najważniejsza była 800-metrowa sztafeta zorganizowana z okazji 800-lecia miasta, najszybciej ten dystans pokonała rodzina Pietrzyków.

Ładuję galerię...

Uczestnicy rywalizowali na piotrkowskiej pływalni przez kilka godzin, najmłodsi mieli 5 lat, natomiast najstarsi ponad 50, ci ostatni startowali w kategorii super senior.

 

- Dzięki naszym sponsorom mogliśmy nagrodzić wszystkie dzieci, które wystartowały w tej imprezie, najlepsi dostali także puchary, medale i dyplomy- powiedział Leszek Ciechanowski, prezes Rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia konkurencja, w której trzeba było pokonać dystans o długości 800 metrów, o zwycięstwo rywalizowało sześć rodzin, po zaciętej rywalizacji zwyciężyła rodzina Pietrzyków.

 

- Taktyka była prosta, mój brat przepłynął 200 metrów, mój tata 100 metrów, a ja pokonałem 500 metrów - powiedział Dawid Pietrzyk, który trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym Delfin Piotrków Trybunalski.

 

Na drugim miejscu uplasowała się rodzina Tomaszczyków, w składzie tej sztafety były same panie: Monika, Nela, Oliwia i Pola.

 

- Przygotowywałyśmy się do tej imprezy od jakiegoś czasu, a przystąpiłyśmy do niej już po raz trzeci, moja najmłodsza córka, Pola przepłynęła 50 metrów, Nela 100 metrów, Oliwia 150 metrów, a ja 500 metrów – powiedziała Pani Monika, mama dziewczynek.


Na najniższym stopniu podium stanęła rodzina Ciechanowskich, a na kolejnych miejscach uplasowali się Kaliszewscy, Tomiccy i Nowakowscy.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat