Pieski z Wolborza do adopcji

ePiotrkowRegion Środa, 20 maja 20202 1311
Urząd Miejski w Wolborzu zachęca do odwiedzania strony internetowej schroniska dla zwierząt w Bełchatowie, gdzie mieszkańcy znajdą zdjęcia piesków, które odłowione zostały jako bezpańskie z terenu gminy Wolbórz. Wszystkie pieski ze schroniska mają książeczki zdrowia, są zaczipowane i posiadają szczepienia. Urząd Miejskie zachęca do adopcji.

Przypominamy, że gmina Wolbórz uruchomiła program adopcyjny, właściciel adoptowanego pieska może otrzymać 1000 zł np. na zakup karmy, akcesoriów, zbiegów weterynaryjnych lub budy dla psa. Szczegółowe informacje na temat zasad udzielania rekompensaty można uzyskać pod nr tel. 44 616 42 41 w. 36.


Bezdomność zwierząt jest powszechnie znanym zjawiskiem w całym kraju. Nie omija ona również gminy Wolbórz. Rocznie do schroniska trafia około 30 psów z terenu gminy. I choć mają tam zapewnioną fachową opiekę, to przecież nawet najlepsze schronisko nigdy nie będzie dla nich prawdziwym domem. Najlepszym rozwiązaniem jest szybkie znalezienie nowego opiekuna, co pozwala zwierzakom zaoszczędzić dalszego stresu i cierpienia. Jeżeli więc szukasz przyjaciela na całe życie, to nie kupuj psa, a adoptuj go ze schroniska. Taki pies na pewno odwdzięczy się swoją wiernością i przywiązaniem.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Wolborzu) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Man ~Man (Gość)20.05.2020 10:05

Bardzo dobra inicjatywa. Brawo dla włodarzy. W Rozprzy jest dramat w podejściu do spraw pro zwierzęcych. Odławianych psów mało trafia do schroniska a jak już trafią to ślad po nich ginie bo brak jest ogłaszania ich ze wskazaniem do adopcji. Rozprzo obudź się bo wstyd.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat