Pierwszy taki Dialog Obywatelski

ePiotrkowŁódzkie Środa, 04 grudnia 20191 882
Pierwszy Dialog Obywatelski nowej kadencji Komisji Europejskiej odbył się 2 grudnia w Łodzi. To także pierwsza wspólna inicjatywa dwóch Punktów Informacji Europejskiej z Piotrkowa Trybunalskiego i z Łodzi.

Podczas Dialogu Komisję Europejską reprezentowała Małgorzata Figwer z Dyrekcji Generalnej KE ds. transportu i mobilności. Moderatorem spotkania był specjalista ds. komunikacji społecznej dr Bartłomiej Zapała z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ekspert sieci Team Europe.

 

W klimatycznej scenerii hotelu Stare Kino Residence w Łodzi, podczas dwugodzinnego spotkania, eksperci rozmawiali z uczestnikami z łódzkich i piotrkowskich szkół średnich oraz studentami uczelni w Piotrkowie o narodowych i europejskich strategiach zwalczania cyberzagrożeń, o roli w tym procesie wyspecjalizowanych agencji UE, praktyce korzystania ze współczesnych mediów, ochronie prywatności w sieci i ochronie danych osobowych.

 

Dialogi obywatelskie są formą debat publicznych z komisarzami europejskimi, innymi politykami lub specjalistami z instytucji europejskich. W ramach spotkań każdy może zadać pytanie, zgłosić swoje uwagi lub wypowiedzieć się na temat wpływu polityki UE na codzienne życie, a także podzielić się swoją wizją i swoimi poglądami na przyszłość UE.

 

 

 

 

(materiały: Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT - Piotrków Trybunalski) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.12.2019 12:21

Coś z cyklu wolności słowa ale uważajcie co mówicie...

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat