Pierwszy sparing i pierwsze zwycięstwo

PiotrkowianinKraj Niedziela, 28 lipca 20193
Zanim szczypiorniści Piotrkowianina wzięli udział w sobotniej prezentacji, która odbyła się w Rynku Trybunalskim, zdążyli jeszcze rozegrać sparing. Wygrali pierwszy mecz kontrolny podczas obecnego okresu przygotowawczego, pokonując w Kaliszu Energę MKS 30:26 (18:11).

Już po 30 minutach nasza drużyna prowadziła różnicą siedmiu bramek. Bardzo dobrze spisywała się szczególnie w obronie. W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, ale gospodarze nie zdołali już odrobić, wypracowanej przez naszych zawodników przewagi.

Energa MKS Kalisz 26:30 (11:18) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho (bronił z 38% skutecznością), Pyrka (11%) - Swat 6, Pacześny 6, Mastalerz 4, Rutkowski 3, Szopa 3,  Sobut 2, Kowalczyk 2, Iskra 2, Woynowski 1, Tórz 1.