Pierwszy koncert z cyklu XLIX Dni Muzyki Kameralnej już za nami

ePiotrkow Poniedziałek, 12 marca 20180 1472
Koncert zespołu Kapela Polonica zainaugurował XLIX Dni Muzyki Kameralnej. Dla piotrkowskiej publiczności, która 11 marca zebrała się w sali koncertowej Muzeum w Piotrkowie wystąpili Barbara Rogala (sopran), Emilia Kinecka (flet podłużny), Ewa Rzetecka-Niewiadomska (klawesyn) oraz Piotr Młynarczyk (viola da gamba).

Ładuję galerię...

Zespół istnieje od 2015 r., tworzą go absolwenci uczelni muzycznych z Łodzi, Wrocławia, Poznania oraz w Genewy. Podczas niedzielnego koncertu muzycy wykonali barokowe kantaty sakralne Georga Philippa Telemanna – utwory związane z trwającym obecnie okresem liturgicznym - Wielkim Postem.


Tegoroczne koncerty z cyklu XLIX Dni Muzyki Kameralnej odbywają się w nawiązaniu do przypadających w tym roku obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, który ogłoszony został przez Komisję Europejską. Przyłączając się do tej inicjatywy, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w Dniach Muzyki Kameralnej - cyklicznej imprezie popularyzującej bogaty dorobek kultury muzycznej Polski i Europy. 


Zapraszamy do udziału w kolejnych koncertach, które odbędą się 15 i 29 kwietnia oraz 13 maja. Początek o godzinie 17.00. Wstęp na wszystkie koncerty jest nieodpłatny.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat