Pierwszy dzień wiosny świętowali, oddając krew

Strefa FM Czwartek, 21 marca 20191 3968
Nadejście wiosny można świętować na różne sposoby. Wielu piotrkowian zamiast topić Marzannę, postanowiło oddać krew.

Ładuję galerię...

- Krew oddaję już trzeci raz. Nie dość, że pomagam innym, to jeszcze mam jeden dzień wolny w pracy - powiedział Jakub, mieszkaniec Piotrkowa. - Zachęcam wszystkich do oddawania krwi. Wystarczy przyjść do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z dowodem osobistym. Na miejscu wypełniamy ankietę o swoim stanie zdrowia. Po uzupełnieniu formalności, musimy udać się do lekarza, który określa czy możemy zostać krwiodawcą. Jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to siadamy i oddajemy krew. Zapewniam, że to nic nie boli - dodaje Jakub. 

 

Punkt pobrań w Piotrkowie czynny jest od poniedziałku do piątku, jednak w czwartek akcja cieszyła się wyjątkową popularnością - Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny przygotowaliśmy dla wszystkich małe podarunki. Przyszło trochę więcej osób niż zwykle, jednak każdego dnia mieszkańcy bardzo chętnie oddają krew. Nie możemy narzekać na krwiodawców z Piotrkowa, a wręcz przeciwnie, trzeba ich tylko chwalić - powiedziała Halina Ałaszewska,  pielęgniarka Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Piotrkowie.

 

Pamiętajmy, że krew oddać mogą tylko osoby zdrowe, które ważą co najmniej 50 kg. - Nie przychodzimy na czczo, trzeba zjeść lekkie śniadanie i wypić dużo płynów - dodaje H. Ałaszewska.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

antoni ~antoni (Gość)21.03.2019 15:51

A w firmie na Niskiej już sie coś zmieniło w temacie oddawania krwi w dni sąsiadujące z dniami wolnymi ??

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat