Pierwszy Folk Festiwal w Aleksandrowie

Strefa FMRegion Niedziela, 05 sierpnia 201835 9762
W Aleksandrowie królował folk. To wszystko za sprawą pierwszego Folk Festiwalu, który zorganizowany został w niedzielę na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej.

Ładuję galerię...

- Wystąpiło kilkanaście zespołów folkowych, dodatkowo panie z kół gospodyń wiejskich zadbały o to, by nikt nie wyszedł z imprezy głodny. Jest wiele smakołyków, ale to nie koniec niespodzianek. Przygotowaliśmy także atrakcje dla najmłodszych, m.in. pokaz sztucznych ogni czy malowanie buziek. Gwiazdami niedzielnego wydarzenia są: zespół Piękni i młodzi i Nowator. Uważam, że takich imprez powinno być zdecydowanie więcej, ponieważ nie możemy zapominać o tym, jak ważna jest kultura - powiedział Michał Małecki, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy razem".

 

Koła gospodyń wiejskich przygotowały regionalne przysmaki. Były panie m.in. z Rawy Mazowieckiej, Sieradza i oczywiście z powiatu piotrkowskiego. - Przygotowałyśmy dla mieszkańców wiele smakołyków, zarówno na słono, jak i na słodko. Są pierożki z ziarnami, bigos po mierzejsku,  zupa z cukinią i jabłecznik Zosi. Bardzo nas cieszy, kiedy ludzie biorą pełne talerze, jest to znak, że nasza praca nie poszła na marne. Dobrze, że organizowane są tego typu wydarzenia, bo jest to działalność wielopokoleniowa. Udzielają się zarówno babcie, mamy, córki, które bardzo chętnie gotują wszystkie potrawy. Staramy się jak najczęściej włączać w tego typu działania - powiedziała Bożena Piątkowska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie.

 

- Największe wrażenie zrobił na mnie zespół z Mołdawii. Poza tym jest wiele tradycyjnych potraw, których możemy spróbować. Mnie do gustu najbardziej przypadł chleb ze smalcem z ogóreczkami i placki. Panie z kół gospodyń wiejskich spisały się na medal. Razem z mężem zawsze staram się chodzić na wszystkie festyny organizowane w naszej gminie - powiedziała mieszkanka Aleksandrowa.

 

Wydarzenie finansowane było z środków budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na rok 2018.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.08.2018 23:08

A to wojta trzeba zapraszac? Chyba impreza byla na jego terenie? Co on krol Julian?

51


dąbrowiak ~dąbrowiak (Gość)08.08.2018 18:18

ten Pan Rysio to po wszystkich portalach biega troll;)

00


gość ~gość (Gość)06.08.2018 21:45

Glowacki wygra w cuglach wybory po co ta propaganda psl?

51


gość ~gość (Gość)07.08.2018 19:03

A Pan czyim jest "pachołkiem"?

20


gość ~gość (Gość)07.08.2018 18:34

Ludzie skąd w Was tyle jadu i nienawiści.Pracownicy gminy "pachołki" to dla Was w niejednym przypadku znajomi,rodzina itp.Byli na imprezie nie byli ? Kto chciał to był.Zal bierze jak czyta się te komentarze.Zamiast cieszyć się , że cokolwiek jest robione czy to przez Wójta czy p.Małececkiego na rzecz Naszych mieszkańców, naszej gimny.W innych gmjnach tak dobrze nie ma!Żal...

22


gość ~gość (Gość)06.08.2018 21:28

Fajnie by było gdyby takie imprezy odbywały się cyklicznie a nie tylko w roku wyborczym, zarzucanie władzom obecnej gminy że nie pojawiają się na imprezie ich oponenta to trochę mało poważne, niektórym osobom coś się trochę pomyliło.Przykre to i śmieszne robić niemalże wiec wyborczy dla siebie i oczekiwać że druga strona będzie cieszyć oko tym widokiem. Mam nadzieję że Stowarzyszenie w przyszłym roku i następnych latach zorganizuje równie udane imprezy. Tak nawiasem to ciekawe, że stowarzyszenie dostaje dotacje na jakże ciekawą inicjatywę a wszystkie atrakcje dla dzieci są płatne i taka to jest prorodzinna impreza dla mieszkańców:)

30


gość ~gość (Gość)06.08.2018 23:48

To festiwal PSLu , jaki to folk??

30


bfg ~bfg (Gość)06.08.2018 06:06

Uwielbiam takie imprezy. Bez gwiazdorzenia, nasza muzyka, nasze zwyczaje. Kiedyś tego nie rozumiałem, teraz już wiem, że musimy być jak nasi ojcowie, dziadkowie. Jeśli nie będziemy sobą, to będziemy tacy jak wszyscy. A jak będziemy tacy jak wszyscy, to będziemy nikim. Szkoda tylko, że nazwa imprezy trochę nie trafiona.... . FOLK FESTIWAL brzmi trochę jak kartofel zupa... . W naszym języku odmieniamy słowa... . Czy źle brzmiałoby Festiwal Folklorystyczny, czy nawet Festiwal Folkowy...? Tradycja to też język, którym się posługujemy, dbajmy o niego.

90


gość ~gość (Gość)06.08.2018 21:39

Wkoncu rok wyborczy...

21


gość ~gość (Gość)06.08.2018 17:27

Impreza świetna bo zespoły znane.Myślę , że gdyby Wójt Głowacki wydał tyle kasy co Małecki to też otrzymałby pochwałę od Was.Tylko jaki ma to sens za godzine koncertu wydać 30 tyś.Czy nie lepiej zrobić coś pożytecznego? Disco polo jakie by nie było i tsk jednakowo brzmi.

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat