Pierwsze posiedzenie MOF

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 12 lipca 20215 1343
Miejski Obszar Funkcjonalny to obszar składający się z kilku miast i gmin, który będzie miał uprzywilejowaną pozycję w walce o pieniądze unijne w trybie pozakonkursowym.

Piotrków Trybunalski jest liderem oraz jednym z twórców Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piotrków Trybunalski-Bełchatów-Radomsko. Dziś (9.07) w Urzędzie Miasta odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie jego powołania.
- Pierwotnie te 3 miasta nie znalazły się w żadnym MOF-ie, dlatego wspólnie ze starostą piotrkowskim Piotrem Wojtysiakiem podjęliśmy działania w kierunku utworzenia MOF, w skład którego wejdą Piotrków, Bełchatów i Radomsko wraz z gminami ościennymi. Zakończyły się one sukcesem – przybliżał na wstępie prezydent Krzysztof Chojniak.

 

Następnie Bogdan Munik, Sekretarz Miasta, omówił kwestie organizacyjne. - Każda z gmin, która chce być członkiem MOF musi podjąć stosowną uchwałę w tej sprawie. Na ich podstawie będzie można podpisać porozumienie o utworzeniu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, które ścisle określi zasady funkcjonowania. – wyjaśniał i dodał.
- Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na opracowanie strategii rozwoju MOF-u, która wyznaczy kierunki działań oraz określi priorytety w walce o fundusze unijne.

 

Piotrków Trybunalski jest liderem MOF, dlatego nasze miasto będzie koordynowało cały projekt.
Ze względów sanitarnych spotkania organizacyjne odbędą się w trzech turach. Pierwsza za nami, a kolejne dwie zaplanowano w przyszłym tygodniu. W Radomsku z władzami tego miasta i przedstawicielami gmin powiatu radomszczańskiego oraz w Bełchatowie z gminami tworzącymi

 

MOF z tego miasta i powiatu. Wówczas pozostałym zostaną przekazane informacje organizacyjne.

 

MOF Piotrków Trybunalski-Bełchatów-Radomsko obejmuje łącznie 25 samorządów.

 


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rtjx ~Rtjx (Gość)13.07.2021 17:43

Szkoda że sulejowa nie ma, może te biedaki dostałyby kase na pobudowanie swojej studni z wodą. Skończyłoby się żebranie piotrkowskiej wody i dobieranie się do studni.

02


Jar ~Jar (Gość)13.07.2021 03:01

Jak na razie to nie widzę aby Piotrków Trybunalski się rozwijał! W dalszym ciągu jest na etapie inwestycji i myślenia miasta powiatowego.

20


obs. ~obs. (Gość)12.07.2021 08:38

No tak....Wróćmy do roku 1976. Dawno ,dawno ,ale w tej samej "galaktyce". W ciągu kilku miesięcy powstały nowe województwa. W tym piotrkowskie. Cztery lata później bez specjalnego nagłośnienia powstało olbrzymie osiedle w Piotrkowie na zachód od linii kolejowej. Miasto miało powyżej 80 tys. mieszkańców. Przemysł duży. Kto jest Piotrkowianiem wie o które osiedle chodzi. Później było równie duże inwestycje min. w drogi. Funkcjonują do dzisiaj....

81


Kazik ~Kazik (Gość)12.07.2021 08:36

Samorządy niech się wezmą do roboty a nie czekają na ochłapy z UE bo jak coś dadzą to się będzie robić.Obecni Urzędnicy czekają na gotowe bo ktoś da. Najgorsze jest to ,że obecnie w samorządach korupcja jest na każdym kroku czego za komuny nie było.

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat