Pierwsza porażka Polonii

Łódzkie Sobota, 11 maja 20192
Piotrkowski zespół przegrał w sobotę z Astorią Szczerców 2:3 (1:2), to pierwsza porażka polonistów w tym sezonie piotrkowskiej okręgówki, tymczasem drugi w tabeli Świt Kamieńsk pokonał LKS Czarnocin 4:0 (2:0) i te dwie drużyny dzieli w tej chwili siedem punktów, za tydzień te dwa zespoły zmierzą się w Piotrkowie Trybunalskim i wszystko wskazuje na to, że może to być mecz na wagę mistrzostwa tej klasy rozgrywkowej.

W Szczercowie pierwsi bramkę zdobyli goście, a konkretnie Mateusz Jakubiak, jednak jeszcze przed przerwą szczercowianie strzelili dwa gole. W 69. minucie minucie Adrian Malicki doprowadził do remisu, siedem minut później wynik tego meczu ustalił Piotr Piotrowski.

18 maja poloniści rozegrają jeszcze ważniejszy mecz, zmierzą się bowiem z jedyną drużyną, która realnie może ich dogonić, pojedynek pomiędzy Polonią a Świtem Kamieńsk rozpocznie się o godzinie 18.00.

Astoria Szczerców 3:2 (2:1) PKS Polonia Piotrków Trybunalski

(28’ Krzysztof Siewiera, 35’ i 76’ Piotr Piotrowski - 11’ Mateusz Jakubiak, 69’ Adrian Malicki)