„Pierwsza linia” znów w Piotrkowie

ePiotrkow Wtorek, 06 listopada 20181 753
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej „Pierwsza Linia”, której twórcami są Filip Dowjat, Tomasz Drewicz, Bartek Jarmoliński, Kopczyński & Kopcyńska, Joanna Pałka, Anna Sieradzka- Kubacka, Aleksandra Szczodry, Andrzej Witczak, Leszek Żurek.

- Nasi rodzice stanowią naturalną barierę między nami a śmiercią. Kiedy odchodzą my stajemy na pierwszej linii - powiedziała po śmierci ojca Jane Fonda. „Pierwsza linia” to tytuł i idea wystawy, która od wielu lat jest prezentowana w Galerii ODA w Piotrkowie Trybunalskim. Dotychczas kuratorem wystaw był dyrektor galerii Stanisław Piotr Gajda. W tym roku po raz pierwszy postanowił przekazać swój projekt kuratorski Julii Kurek, stawiając ją na pierwszej linii. Projekt prezentowany był zawsze w listopadzie. Jak wspomina Gajda, „listopad to miesiąc szczególny. Zaczyna się od Święta Zmarłych, co skłania nas do refleksji nad czasem i przemijaniem. Uświadamiając sobie jak kruche jest nasze życie, w sztuce szukamy pocieszenia i trwałości”. Czy tegoroczna edycja będzie kontynuacją tej myśli? Warto przyjść, by się przekonać.

 

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 9 listopada o godzinie 19.00 w galerii przy Dąbrowskiego 5. Wystawa obejmuje prezentacje fotografii, malarstwa, obiektów oraz wideo. Będzie czynna do 2 grudnia.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

weresz. ~weresz. (Gość)07.11.2018 22:11

Plateau w Wolborzu, a w Piotrkowie znów 1 linia

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat