Pierwsza OSA w Barkowicach już otwarta

Strefa FMRegion Sobota, 30 marca 20192 5147
W Barkowicach powstała pierwsza Otwarta Strefa Aktywności. Wszystko to, w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się w sobotę. Na miejscu pojawili się m.in burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski i poseł Grzegorz Lorek.

Ładuję galerię...

Plac zabaw i siłownia plenerowa, to tylko cześć atrakcji, z których korzystać mogli wszyscy ci, którzy przyszli na oficjalne przecięcie wstęgi w Otwartej Strefie Aktywności w Barkowicach. W ramach wydarzenia odbyły się gry i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.- Ten obiekt bardzo mi się podoba. Dzieci, dzięki temu mają się gdzie bawić, no i nie zapominajmy, ze dorośli też znajdą tu coś dla siebie. W naszym regionie brakowało takiego punktu i mamy nadzieje, że będzie ich jeszcze więcej - mówią mieszkańcy.

 

Na ten cel gmina Sulejów pozyskała 50% dofinansowania (około 50 tys. zł ministerstwo i 50 tys. zł gmina). - Rząd dał nam możliwość, z której my skorzystaliśmy. OSA powstała w Barkowicach nieprzypadkowo. Uważam, że jest to najładniejsze miejsce w województwie łódzkim. Piękny widok, zalew, więc czego chcieć więcej. Nawet zamówiliśmy słońce na sobotę i jak widać wszystko dopisało. Zależy nam na tym, aby dzieci miały wspaniałe dzieciństwo. Nawet jeśli w przyszłości postanowią wyjechać, to ta pamięć o latach młodzieńczych pozostanie na zawsze. My chcemy, żeby te wspomnienia były jak najlepsze, dzięki czemu ludzie chętnie będą do nas wracać- powiedział burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski- Pamiętajmy, że OSA powstała, dzięki programowi rządowemu, a więc chciałbym podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili - dodaje W. Ostrowski.

 

Na otwarciu pojawił się także poseł Grzegorz Lorek. - Bardzo się cieszę, że ten obiekt został otwarty, i że są ludzie, którzy korzystają z programów rządowych. Otwarta Strefa Aktywności powstała nie tylko dla mieszkańców gminy Sulejów, pamiętajmy, że przyjechać może tu każdy. Obiekt znakomicie położony, z widokiem na zalew i bardzo ciekawymi urządzeniami sportowymi.

 

 


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość gośćranga21.04.2019 15:22

Zależy nam na tym, aby dzieci miały wspaniałe dzieciństwo. Nawet jeśli w przyszłości postanowią wyjechać, to ta pamięć o latach młodzieńczych pozostanie. Świetlna wizja P. Burmistrza. Żenujący reportaż.

10


Jarosław B. ~Jarosław B. (Gość)01.04.2019 07:01

OSA otwarta na wiosnę - cóż to za gospodarz. Nasz piotrkowski władca tego typu obiekty otwiera na wszystkich świętych - to jest gość.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat