Pierwsi pacjenci korzystają z bezpłatnych testów w kierunku koronawirusa

ePiotrkow Piątek, 12 czerwca 20207 4539
Pierwsi pacjenci korzystają (od 9 czerwca) z bezpłatnych testów w kierunku koronawirusa. To przyszli kuracjusze, którzy 15, 16 i 17 czerwca wyjadą na leczenie uzdrowiskowe. 61 kuracjuszy z województwa łódzkiego wyjedzie na kurację m.in. do Wieńca Zdroju i Krynicy Zdroju. Dokładna informacja o tym, jak i gdzie skorzystać z testu dołączona jest do skierowania, które przysyła NFZ. W powiecie piotrkowskim taki punkt pobrań pracuje od 1 czerwca i znajduje się przy ul. POW 13/ Grota Roweckiego, tel. 790 801 720, 667 777 519; czynne w godz. 8 - 10, a prowadzi go Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.

- Test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego.
O wyniku testu kuracjusza poinformuje sanatorium, do którego został skierowany. Jeśli wynik testu będzie negatywny – sanatorium telefonicznie potwierdzi przyjazd - wyjaśnia Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ. 


Test muszą także wykonać opiekunowie dzieci, które są kierowane do sanatorium z opiekunem.

 

Dodatni wynik testu będzie oznaczał, że pacjent nie może wyjechać na leczenie uzdrowiskowe, ponieważ sanatorium nie może przyjąć osoby z potwierdzoną obecnością koronawirusa.

 

Osoby, które przerwały leczenie uzdrowiskowe przed 15 marca, które trwało poniżej 15 dni, będą mogły kontynuować je na podstawie dotychczasowego skierowania, na takich samych zasadach, jak poprzednio, z uwzględnieniem dni już spędzonych w sanatorium. Uzdrowisko skontaktuje się z pacjentem i uzgodni termin, od którego będzie wznowione leczenie. Termin ten nie może być późniejszy niż 30 września br. Warunkiem kontynuacji leczenia jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Takich pacjentów w Łódzkiem jest 1300.

 

 

 

 

(materiały: NFZ Łódź) 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kogut ~kogut (Gość)13.06.2020 08:37

do tej pory nikt logicznie nie umie mi wytłumaczyć jak może być epidemia czegoś co ludzie w większości przechodzą bezobjawowo..ale cóż trudne pytania powodują u ludzi gorsze objawy niż berło wirus

23


pic pandemia ~pic pandemia (Gość)12.06.2020 21:31

Szukanie jeleni na kolejną falę koronoświrusa i szczepioneczka również w gratisie...

21


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)12.06.2020 11:03

Takie leczenie na raty jest zupełnie pozbawione skuteczności. A może tak Tarcza Uzdrowisko? Co pan na to panie premierze?

32


gość ~gość (Gość)12.06.2020 11:03

To przykre.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat