artykuł sponsorowany

Pierścionek zaręczynowy - jaki materiał? Jak go wybrać?

Wtorek, 06 kwietnia 2021 778
Zaręczyny to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdej pary. Aby była wyjątkowa należy oczywiście zadbać o odpowiedni nastrój i okoliczność ceremonii. Wisienką na torcie jest symbol tego wydarzenia, czyli pierścionek. Jest to nierzadko kwestia, która spędza panom sen z powiek.

 

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

 

Powaga wydarzenia, jakim są zaręczyny, stwarza konieczność podarowania przyszłej Pannie młodej pierścionka, który będzie wykonany ze szlachetnych i trwałych kruszców. Od lat prym w tej dziedzinie wiedzie oczywiście złoto. W zależności od preferencji możemy wybrać żółte, klasyczne zabarwienie, które jest na tyle uniwersalne, że przypadnie do gustu niemal każdej kobiecie.

Złote pierścionki z diamentami to ponadczasowy wybór, nigdy nie wychodzący z mody. Różowe i białe złoto wybierane jest dla Pań, które lubią chłodniejsze barwy oraz cechuje je niestandardowe podejście do biżuterii.

 

Pierścionki z diamentami – czy to dobry wybór?

 

Hasło reklamowe jednej z największej firmy na świecie De Beers, handlującej diamentami jest aktualne do tej pory i przyczyniło się do rozsławienia tego kruszcu na cały świat. Brzmi ono: „diamenty są wieczne”.

Biżuteria z diamentami dalej jest obiektem pożądania kobiet na całym świecie. Jest to również niezły pomysł na ulokowanie kapitału.

Mówią o tym dane, z których wynika, że rynek biżuterii w Polsce, jest 3-krotnie większy niż ekskluzywnych zegarków. Raport KPMG podaje, że łączna wartość tych rynków to ok. 105 mln euro. Polacy zwykli traktować zakup biżuterii z diamentami, nie tylko jak chwilową zachciankę, lecz również inwestycje kapitału w przyszłość.

Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do sztabki złota, którą da się bardzo łatwo oszacować, ceny diamentu nie jest tak łatwo ustalić. Jest to sprawa dość subiektywna i zależy od indywidualnych cech kamienia jak: liczba karatów, waga, kształt, certyfikaty oraz rodzaj szlifu.

Jedno jest pewne. Biżuteria z tego kruszcu wygląda obłędnie, szczególnie w przypadku wieczorowych stylizacji. Każda kobieta jej pragnie i pożąda, toteż jest to świetny pomysł na zaręczyny. Z łatwością można dobrać w późniejszym czasie kolczyki z diamentami, a komplet może dopełnić bransoletka z diamentami.

 

Pierścionek z diamentem czy brylantem?

 

Często dochodzi do błędnego dylematu na temat tego, czy wybrać diamenty czy brylant. Przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu i rozwiążmy ten nieprawdziwy spór raz na zawsze.

Zaczynajmy od tego, czym jest diament. Jest uważany za najtwardszy kamień szlachetny na świecie. Występuje naturalnie w przyrodzie. Wyróżnia się matową barwą i nieregularnym kształtem. Na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt uroczo. Jest to jedna z 4 odmian węgla. Do jego powstania dochodzi w głębokich warstwach ziemi, gdzie panuje duże ciśnienie i wysoka temperatura.

 

Czym jest brylant?

 

Mówiąc w dużym uproszczeniu jest to oszlifowany diament. Szlifowanie jest procesem, którzy przeistacza matowy kamień w dzieło sztuki jubilerskiej, który zachwyca nas swoim pięknem.

Zatem dylemat, czy kupić pierścionek z diamentem czy brylantem mamy już rozwiązany.

 

Tradycja czy nowoczesność?

 

Pierścionek zaręczynowy jest symbolem, który ma swoje dedykowane miejsce na ręce obdarowanej nim kobiety. Zawsze jest nim palec serdeczny. Płynie przez niego legendarna żyła miłości Vena Amoris. W naszej kulturze przyjęło się, że nosi się go na prawej ręce. Po zawarciu małżeństwa niektórzy przekładają go na lewą dłoń, inne kobiety natomiast noszą go razem z obrączką.

 

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

 

Jeżeli już po godzinach namysłów, kilku nieprzespanych nocach, licznych konsultacjach, zdecydowaliśmy się na konkretny model pierścionka, to czas na jeszcze większy szczegół. Chodzi o rozmiar pierścionka. Jest to kwestia, która nierzadko sprawia bardzo duże problemy.

Jest niezwykle prosto, gdy przyszła narzeczona posiada sporo biżuterii w domu. Wtedy wystarczy, że przechwycimy na chwile jej ulubiony pierścionek i w zasadzie tą kwestię mamy z głowy. Co jeśli kobieta nie rozstaje się z biżuterią lub jej po prostu nie ma?

Wtedy zaczynają się liczne kombinacje w stylu mierzenia palca podczas snu partnerki lub zakup regulowanego pierścionka z odpustu w ramach żartów. Żaden sposób nie jest głupi, dopóki działa.

Należy pamiętać, że pierścionek nosi się na palcu serdecznym prawej dłoni. W razie niewielkiej omyłki możemy śmiało w późniejszym czasie dokonać lekkiej korekty rozmiaru.

 

Czy pierścionki z diamentami muszą być drogie?

 

Tak jak w przypadku niemal każdej biżuterii, cena pierścionka uzależniona jest od wybranego projektu, kruszcu oraz kamienia szlachetnego. W naszej kulturze istnieje pewne przekonanie, które mówi o tym, że pierścionek powinien kosztować 2-krotności pensji osoby, która go ofiarowuje. Wyraża się przez to finansową gotowość na zawarcie związku małżeńskiego.

Jest to jednak dość indywidualna kwestia, a ceny pierścionków dostosowane są do niemal każdej kieszeni. Powyższe przekonanie nie jest już regułą. Piękna i imponująca biżuteria występuje już nawet w średniej półce cenowej. Ze względu na unikatowy charakter biżuterii, warto zadbać o jak największą próbę złota i jakość pierścionka.

 

 

 


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat