Pieniądze dla piotrkowskich projektów turystyczno-krajoznawczych

ePiotrkow Czwartek, 05 kwietnia 20183 2938
Samorząd Województwa Łódzkiego docenił 46 projektów, które otrzymają dofinansowanie z budżetu województwa na zadania z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Wśród nich są projekty z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

W mieście 4 200 zł trafi do piotrkowskiego oddziału PTTK na organizację rajdu rowerowego dla uczczenia 100-lecia niepodległości oraz tradycji legionowych w regionie trybunalskim. Z kolei 3 500 zł otrzyma stowarzyszenie Wierzeje Otwarte Dla Wszystkich na realizację projektu, który ma na celu m.in. upowszechnianie wizerunku woj. łódzkiego jako atrakcyjnego turystycznie. - Zamierzamy zorganizować dwie wycieczki autokarowe. Wybierzemy się m.in. do Sulejowa i Tomaszowa. Odwiedzimy kościół św. Idziego w Inowłodzu oraz muzeum w Konewce. Planujemy wybrać się też na Niebieskie Źródła oraz do Skansenu Rzeki Pilicy. Poza tym przewidujemy zorganizowanie minimum trzech wycieczek pieszych po Piotrkowie z profesjonalnym przewodnikiem. Najprawdopodobniej wezmą w nich udział goście z województw kujawsko-pomorskiego oraz śląskiego - powiedział nam Henryk Nowak, prezes stowarzyszenia.

 

W powiecie piotrkowskim dofinansowanie na łączną kwotę 13 500 zł otrzymają dwa projekty z gminy Aleksandrów, projekt z gminy Grabica dostanie 6 300 zł, a projekt z Woli Krzysztoporskiej zostanie dofinansowany kwotą 4 989 zł. Łącznie miasto i powiat otrzymają więc 32 489 zł. W sumie Samorząd Województwa Łódzkiego przyznał dofinansowania na kwotę 300 tysięcy zł.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ferdyna ~Ferdyna (Gość)05.04.2018 20:26

Brawo marszałek

01


abc ~abc (Gość)05.04.2018 17:04

I co Sulejów jak zwykle nic nie dostał? I co dalej Panie Burmistrzu?

22


gość ~gość (Gość)05.04.2018 12:24

Etam,potrzebny taki rajd

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat