Pieniądze dla OSP w województwie już rozdysponowane

ePiotrkowRegion Czwartek, 21 maja 202010 2106
Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podjął decyzję o przyznaniu dotacji 108 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa łódzkiego w ramach programu „Doposażenia Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt służący ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń dla środowiska - II edycja” na łączna kwotę 3 mln zł.
Na zdjęciu strażacy z OSP Krzyżanów

Nabór był prowadzony od 1 marca i już po kilku godzinach liczba wniosków wyczerpała środki zabezpieczone w budżecie Programu. Zgodnie z zasadami o zakwalifikowaniu się do Programu decydowała kolejność wpływu wniosku.

 

W ramach przyznanych dotacji kwota wsparcia wynosi do 80% kosztów kwalifikowanych zadania, zastrzegając, że dofinansowanie zadania ze środków WFOŚiGW w Łodzi nie przekracza kwoty 35 tys. zł na jedną jednostkę OSP.

 

W ramach dotacji strażacy ochotnicy będą mogli kupić sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia akcji w terenie miedzy innymi wyposażanie osobiste strażaka, takie jak mundury, hełmy i buty ochronne, sprzęt łączności oraz sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej w tym pompy, węże, pilarki do drewna i metalu i wiele innych.

 

Dofinansowanie dostaną m.in. OSP w Białaczowie, Żwyocinie, Żarnowicy, Woźnikach, Tychowie, Skotnikach, Przygłowie, Polichnie, Mąkolicach, Lubiatowie, Krzepczowie, Grabicy, Głuchowie.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

realista ~realista (Gość)25.05.2020 11:10

Również uważam, że część osp nadaję się wyłącznie do likwidacji. Oczywiście odezwały się już głosy pod podobnymi komentarzami, że abyśmy nie potrzebowali pomocy od chłopaków. Ale fakty są takie, że wspomniani chłopcy w dużej większości to wioskowe głupki, nagminnie okupujące wiejskie sklepiki. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale paru normalnych w strukturach straży niewiele zmienia. Czy taka ekipa pomoże mi w przypadku nieszczęścia, którego za chwilę wielu będzie mi życzyło. Odpowiadam że bardzo wątpię. Dla przykładu na mojej wiosce ekipa z osp pojechała gasić pożar stodoły, a ponieważ nie mieli wody spaliła się również sąsiednia. Moim zdaniem w osp mają sens, ale tylko jednostki należące do krajowego systemu. Czy nie lepiej kosztem likwidacji kilku marnych jednostek osp zwiększać ilość jednostek w krajowym systemie? No ale kto wtedy będzie głosował na wójta?

01


on ~on (Gość)23.05.2020 09:56

Większość straży istnieje na papierze a dostają auta tylko po to by paradować nimi do kościoła taka jest rzeczywistość i pora by ktoś sie przyjrzał marnotrawstwu pieniędzy podatnika

83


antys ~antys (Gość)23.05.2020 13:12

Ja szanuję i cenię działalność OSP. Uważam, że są bardzo potrzebne.

60


gość ~gość (Gość)23.05.2020 10:49

Nasze nie dostały

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat