Pielęgniarki boją się agresywnych pacjentów

Kraj Poniedziałek, 24 lutego 202017 4347
Przepychanki, szarpanie i groźby - większość pielęgniarek z taką agresją spotyka się na o dzień w pracy. Często pracują ponad siły, bo nie ma jak załatać braków kadrowych. W rozładowaniu stresu ma im pomóc psycholog - o taką opiekę w miejscu pracy apelują do Ministra Zdrowia
fot.pixabay.com

- Nadciśnienia, duży stres. To jest bardzo ciężka fizycznie praca. 60 % na dwóch przynajmniej etatach. Nie mogą wziąć urlopu zgodnie z planem, bo są małe obsady na dyżurach - mówi Zofia Małas z Ogólnopolskiego Związek Pielęgniarek i Położnych.

 

Według związkowej ankiety agresywni pacjenci najczęściej trafiają się w szpitalach i na SORach, nie brakuje ich także w psychiatrii.

 

 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

figofago321 ~figofago321 (Gość)26.02.2020 16:08

Winne jest prawo i ratownicy, którzy chyba często dla zabawy przywożą takich bezdomnych pacjentów których mogli by spokojnie załatwić i odesłać z kwitkiem na ulicy. Każdy kto chwilę pracował na SOR-ze, pewnie nie raz musiał golić i myć takiego pacjenta, który oczywiście miał z tego nie zły ubaw
Zmienić prawo na takie, że jak nie płacisz to nie masz ubezpieczenia i żadna pomoc ci się nie należy. A tak pan bezdomny, który nic nie płaci ma robione prześwietlenie, bo się uderzył i go głowa boli, a Ty czekaj grzecznie w kolejce, bo przecież jesteś zwykłym pacjentem, który płaci składki

00


gość ~gość (Gość)25.02.2020 12:26

To niech sie zwolniom.

36


gość ~gość (Gość)26.02.2020 09:59

Takie same prawa dać jak mają ratownicy

11


s gość ~s gość (Gość)26.02.2020 07:56

Powinny być za to duże kary finansowe na korzyść pielęgniarek

21


gość ~gość (Gość)24.02.2020 11:16

Polska służba zdrowia to dno i wodorosty. Wczoraj w Bełchatowie czekałem półtorej godziny w izbie przyjęć z rocznym chorym dzieckiem na rękach w kolejce ze śmierdzącymi pijokami ,aż pani doktor z oddziału dziecięcego z łaski swojej zejdzie, żeby nam powiedzieć że nie ma wolnych łóżek i nas nie przyjmie. Czy taka informacja nie mogła nam zostać udzielona podczas rejstracji???? Każdy z Piotrkowa ucieka,a czy gdzieś jest lepiej pytam się??!

120


gość ~gość (Gość)25.02.2020 16:38

Jesli pracują na dwóch etatach tzn że mają siłe i nie są przemęczone.Ja po jednym mam dość.Pozdrawiam

20


zawiedziony ~zawiedziony (Gość)25.02.2020 15:14

Obecną antyreklamą S.Z. jest personel w 90% cierpiący na nadwagę.
Co ze zdrowym sposobem życia - brak nadwagi, dłuższe życie a może powodem, praca z brakiem ruchu.
Często praca ponad siły jest podana jako powód zmęczenia.
Dyrekcjo S.M. zmobilizuj personel do minimum dwóch 15-to minutowych obowiązkowych przerw rekraacyjnych na truchtanie-przebieżki personelu. To mały nakład finansów - to tylko wyznaczenie do tego celu już istniejących chodników i ścieżek. Relaks ten oddali wszelkie narzekania na uciążliwą pracę i przyniesie korzyści ? ! ? ! zarówno personelowi jak i pacjentom ...........

20


dfgdgdfg ~dfgdgdfg (Gość)24.02.2020 11:00

W pełni rozumiem. Dlatego jestem zwolennikiem prywatnej służby zdrowia - jak ktoś zapłaci, to inaczej podchodzi do tematu. Ująć w regulaminie - agresywny - nie przyjmujemy, a kasa przepada.

47


gość ~gość (Gość)25.02.2020 09:31

Zapraszam na zachód europy lub do USA. Po krótce powiem - nie masz kasy, zdychasz na ulicy i nikt cię nawet nie dobije. Dlatego każdy emigrant wraca do Polski na leczenie. W Angli jeździłem 100 km do pediatry. Ta piękna służba zdrowia jest tylko na filmach jak dr. House. Leżałem niedawno w szpitalu. Te pielęgniarki naprawdę mają zapierd#l, za to zauważyłem że pacjenci mają często roszczenia jak gdyby byli najbardziej chorzy na świecie i umierali spowodu wzrośniętego paznokcia i ropiejącej rany, którą sami zaniedbali.

52


gość ~gość (Gość)24.02.2020 17:20

Proszę udać się na zachód Europy lub do UK.Po pobycie na tamtejszym Sorze doceni Pan(i) polską ochronę zdrowia.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat