"PiS nie ma pojęcia, jak pokierować rolnictwem"

Strefa FMKraj Czwartek, 26 lipca 201858 6927
Najpierw wielotygodniowa susza, potem burze i ulewne deszcze. Rolnicy narzekają. Konsumenci boją się rosnących cen żywności. O sytuacji w polskim rolnictwie mówił w czwartek w programie O tym się mówi w Strefie FM Andrzej Prochoń. Przewodniczący Związku Rolników, Przedsiębiorców i Konsumentów kategorycznie stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ma pojęcia, jak pomóc rolnikom.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

- Jeszcze niedawno była susza, teraz mamy deszcze. Dla rolnika taki rok nazywa się „kradziony”, co ukradnie z pola pod dach, to jego. Jest naprawdę ciężko – mówił w czwartkowy poranek w studiu Strefy FM A. Prochoń. - Jesienią sialiśmy w błocie, wiosną było to samo. Teraz burze i deszcze. W efekcie zboże nadaje się tylko i wyłącznie na paszę, nie będzie z tego większego pożytku.

 

Przewodniczący twierdzi, że żywność podrożeje, a wpływ ma na to sprowadzanie zboża z Ukrainy. - Na Ukrainie ziemie są prawie pierwszej klasy, więc taki kraj nie tylko może wykarmić Polskę, ale i pół Europy – mówił Prochoń. - Nie mamy gospodarzy, kogoś, kto zadba o polskich rolników i producentów. Mamy nieudaczny pisowski rząd, który zgania winę na innych, np. na PSL. Rząd powinien podjąć radykalne decyzje – wziąć od rolnika towar. Nie mamy rynków zbytu, bo Ukraina śle do nas zboże, a Zachód mięso. Od 4 lat dostajemy po tyłku. Malina jest kupowana od rolnika po 1,50 zł za 1 kg, a w Warszawie konsument płaci 20 zł, nawet więcej. Rolnikom nie opłaca się w ogóle zbierać owoców. Wiśnie zalegają na drzewach, tego już nikt nie zerwie, bo się nie opłaca. A oprysk zrobić trzeba, żeby drzewa rodziły w przyszłym roku. Niemcy, Czechy, Białoruś – tam dba się o rolnika, u nas nie. U nas szanuje się towar z Zachodu, a naszych rolników wykańcza. PSL musi dojść do władzy, bo PiS nie ma pojęcia, jak pokierować rolnictwem.

 

Powtórka programu O tym się mówi w czwartek o godz.17.30 na antenie Strefy FM.


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (58)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.07.2018 20:23

Czy temu chlopu przyjdzie jakis dobry letarz z pomoca?

20


gość ~gość (Gość)28.07.2018 11:54

Skad wie ,rozmawiał z kimś z rzadu?Wątpię,ale spodziewam sie go na listach PSL jesienią.

10


gość ~gość (Gość)28.07.2018 11:50

Pslowcu bye bye.

20


aligator ~aligator (Gość)27.07.2018 11:17

Rolnicy niech dalej klęczą przed plebanem i pisslamem.

31


w latach ~w latach (Gość)26.07.2018 17:48

90 -tych prochoń udając policjanta z kielc straszyl małe dzieci na michałowie,,,potem był prawą ręką leppera, następnie malym lepperem,potem wyciągnięto mu agenturę,,,teraz zrobił się psl-owcem. ŻENADA

72


gość ~gość (Gość)27.07.2018 10:48

Śmieszne tak pogoda i wszystko zle to wina PiS haha PSL i PO lszewiki chcą korytka a tu nima i nie będzie ! wcześniej jakoś były nieurodzaje i cisza była rolnik przeżył, teraz tylko jak PSL nie ma to wina pisu żenada tani chwyt polityczny

12


Wieśniak ~Wieśniak (Gość)27.07.2018 10:08

Jeżeli pan Prochoń chce powrotu do władzy PSL-u to jego kolega Leperr odwrócił się na plecy w trumnie.Panie Andrzeju lepiej wróć do handlu na targowiskach i zobaczysz kokosy jakie sprzedawcy teraz robią na tym co pan produkuje.Tylko zapłać pan od tego podatek i składkę ZUS a nie KRUS

31


zxy ~zxy (Gość)27.07.2018 09:59

Panie Andrzeju czy zna pan powiedzenie które jest łatką dla rolnika,,jak słoma jest za długa to kłosie jest za krótkie,lub na odwrót -kłosie za długie to słoma za krótka".Normalny rolnik widzi trudy swojej pracy i chciałby kompleksowej zmiany w rolnictwie.A tego nie da się zrobić z dnia na dzień.Proponuję panu Prochoniowi wyjazd do rolników w Austrii, Francji czy Niemiec.Zobaczy pan zespołowa pracę tamtych rolników .Tam nie każdy ma swój wypasiony ciągnik,czy maszynę lecz zespół,który się rozlicza z każdej użytkowanej motogodziny.Rolnicy w zespołach tam tak łatwo nie dają się oszukiwać spekulantom .Jest inna mentalność tamtych rolników,którzy również tam ciężko pracują.Trochę próbował to zmienić pan Leperr,ale były system pozwalał bogacić się tylko tym którzy mieli układy w PSL.Liczę ze obecna zmiana krok po kroku poprawi byt polskich rolników którzy utrzymują się z rolnictwa.

40


gość ~gość (Gość)27.07.2018 08:57

Tylko narzekania zawsze morzemy kupować od sąsiadów i się umnie gadka

12


gość ~gość (Gość)27.07.2018 07:28

Wyjedźcie na ulice swoimi ciągnikami za miliony i pochwalnie się swoją biedą.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat