PiS chce zdobyć władzę w Piotrkowie, powiecie i województwie

Strefa FMRegion Poniedziałek, 11 czerwca 201891 13635
- Każdy komitet wyborczy idzie po to, aby wygrać. Sondaże pokazują tendencję. Im bliżej do wyborów tym szanse środowisk prawicowych będą większe - mówił na antenie Radia Strefa FM Zbigniew Ziemba, przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie. Jego zdaniem o zwycięstwo z Krzysztofem Chojniakiem powalczy też Grzegorz Lorek.
Z. Ziemba pierwsze z lewej. fot. archiwum epiotrkow.pl

Radny PiS po raz trzeci będzie ubiegał się o urząd prezydenta Piotrkowa. Na razie uzyskał poparcie struktur regionalnych partii. Ostateczną decyzję podejmie jednak Rada Polityczna. - Spodziewamy się, że jest to tylko procedura, która czeka na ogłoszenie. Decyzja w zasadzie już jest - mówił na radiowej antenie Z. Ziemba. Partia wystawi też swoich kandydatów do Rady Miasta. Głównym rywalem będzie proprezydenckie "Razem dla Piotrkowa". - Kontrkandydatem będzie środowisko, które jest podobne ideowo. Współpraca po wyborach będzie zatem możliwa. Łączą nas bowiem bardzo podobne wartości - podkreślał polityk PiS.


Prawo i Sprawiedliwość chce też wygrać w wyborach do Rady Powiatu i przejąć władzę w Starostwie Piotrkowskim od PSL. Powalczy również o władzę w poszczególnych gminach powiatu. Nie wszędzie wystawi jednak kandydata na wójta. - W każdej z gmin powiatu piotrkowskiego będziemy zajmować stanowisko w sprawie. Chcemy służyć mieszkańcom, nie interesują nas rozgrywki personalne. Nasi kandydaci to są ludzie, którzy aktywnie, efektywnie, wymiernie chcą służyć lokalnym społecznościom. Będą takie sytuacje kiedy będziemy popierali innych kandydatów, urzędujących wójtów, bądź wystawiać swoich kandydatów, którzy będą szli do wyborów z szyldem KW PiS - wyjaśniał Zbigniew Ziemba. Poparcie PiS uzyska na pewno Roman Drozdek, wójt gm. Wola Krzysztoporska.


Partia Jarosława Kaczyńskiego ma również nadzieję na pozbawienie władzy w Sejmiku Województwa Łódzkiego koalicję PO - PSL. Dlaczego? - Obecne zarządzanie tej koalicji nie optymalizuje potrzeb - odpowiedział przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie.


Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wybory samorządowe odbędą 21 października. Druga tura dwa tygodnie później.

 


Zainteresował temat?

10

7


Komentarze (91)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wolus ~wolus (Gość)11.06.2018 23:36

Za te magazyny we Woli to proponuję głosować na innego kandydata.

65


mitek ~mitek (Gość)12.06.2018 11:03

Nie ma na nikogo głosować. Na kogo we Woli: na gościa który odrolnia dobrej klasy ziemię, przeznacza pod magazyny, a później nawołuje do pracy bo brakuje osób.
Powiat piotrkowski i gmina Wola się wyludnia... czy ci politycy nie widzą że ludzie uciekają za lepszą pracą. Kto chce pracować w magazynach... przecież to bardzo nieprzyjemna praca.
Ile na terenie gminy jest firm High-Tech.... żadnej.

22


chlewniak ~chlewniak (Gość)13.06.2018 08:55

Chlewnie i magazyny i to jest rozwój prężny gminy Wola Krzysztoporska. Czy ktoś w tej gminia nie ma porządnego wykształcenia żeby zastanowić się nad rozwojem gminy.
Jaki to rozwój kiedy śmierdzi coraz bardziej, i tylko magazyny.

80


kagul ~kagul (Gość)12.06.2018 15:51

Proponuję aby Wójt Gminy Wola wybudował u siebie w Woli Rokszyckiej magazyn. Będzie miał gdzie pracował gdy przestanie być wójtem.

125


wolak ~wolak (Gość)12.06.2018 20:29

Tak popieram fabrykę zbrojeniową we Woli Krzysztoporskiej. Wreszcie teren po Wolskich Zakładów Barwników zostanie zagospodarowany. Bo narazie jest tam wielki bałagan....

70


proPis ~proPis (Gość)14.06.2018 13:52

Sławek Ogrodnik kandyduj jeszcze raz na wójta gminy. Jesteś potrzebny. To co teraz wyprawia się w gminie Wola Krzysztoporska woła o pomstę do nieba. Bardzo dobra ziemia jest odrolniana pod magazyny, domy ludowe (dopiero co wybudowane) już się sypią i zarastają - użytkowane moze w 20 %, rozbuchane inwestycje (oczyszcalnia), drogi dopiero co wybudowane a już pozarywane, mnóstwo placów zabawa - pustych, rozbuchane obiekty szkolne, dużo zabawa - istne igrzyska - tylko kto za kilka lat będzie za to płacić, za utrzymanie. Trzeba nad tym zapanować.
Gdzie tutaj jest jakiś patriotyzm . Gmina szczyci się ekologią - chyba na wyrost, a coraz więcej magazynów i tirów przez to powietrze coraz bardzie zatrute. Coraz więcej przemysłowych chlewni - wody zatrute. Jakieś pomieszanie z poplątaniem.

21


ZaPis ~ZaPis (Gość)16.06.2018 11:09

A ja jestem za PiS, rządzi w powiecie i w gminach, tyle dobrego już zrobił..

11


jezow ~jezow (Gość)15.06.2018 00:24

Witam,
Radni z PiS powinni wnioskować i zabiegać aby w Jeżowie koło Woli Krzysztoporskiej powstał węzeł A1. Będzie brakowało węzła w tym rejonie a powinien powstać, bo jest dość duże natężenie ruchu w tym rejonie.

10


zapis ~zapis (Gość)14.06.2018 13:54

Moje komentarze nie są zamieszczane. To jest proPisowski portal. Zamieszczają tylko wybrane.

03


Obiektywny ~Obiektywny (Gość)14.06.2018 09:28

Do "Pisor". Powielasz człowieku to co podchwyciły media aby szkalować środowisko pis-u. Tam podobno chodziło o wew. rozgrywki między jedną opcją a drugą, i kwestie ewentualnej kompetencji p.Ziemby w ogóle nie były istotne. a tak na marginesie, jeśli jesteś z Pis-u to, Nie ładnie srać we własne gniazdo. znasz chyba takie powiedzenie.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat