Pewne zwycięstwo Polonii

Strefa FM Niedziela, 02 września 20185
Podopieczni trenera Roberta Grzesiuka zapomnieli już o meczu z Omegą II Kleszczów w Łękińsku, tam zwycięstwo wymsknęło im się w ostatniej minucie spotkania, podczas sobotniego pojedynku z GUKS Gorzkowice żadnych wątpliwości już nie było, poloniści wygrali to spotkanie 3:0 (0:0).
Adrian Malicki odebrał w sobotę nagrodę dla najlepszego strzelca poprzedniego sezonu. Fot.: K. Budny.Adrian Malicki odebrał w sobotę nagrodę dla najlepszego strzelca poprzedniego sezonu. Fot.: K. Budny.

Przed rozpoczęciem spotkania Adrian Malicki odebrał z rąk prezesa piotrkowskiego OZPN, Stanisława Sipy nagrodę dla najlepszego strzelca poprzedniego sezonu i to właśnie napastnik Polonii otworzył wynik tego meczu. Do bramki zespołu z Gorzkowic trafili jeszcze Ivan Yermakov i Mateusz Jakubiak.

- W pierwszej połowie graliśmy bardzo zachowawczo, nie wiedzieliśmy na co ich stać, nasi rywale stworzyli dwie sytuacje, raz Filip złapał piłkę, a raz trafili w słupek, do przerwy byli groźniejsi. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę i zasłużenie wygraliśmy. Cel się nie zmienia, walczymy o powrót do IV ligi – powiedział Robert Grzesiuk, trener Polonii.

- W Łękińsku niepotrzebnie straciliśmy punkty, ale dzisiaj się zrehabilitowaliśmy. Na własnym boisku na pewno gra się lepiej, będziemy się starać, żeby nie stracić tutaj żadnego punktu - podsumował Adrian Malicki.

Po trzech kolejkach Polonia ma siedem punktów na koncie i zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc do Świtu Kamieńsk dwa punkty. 8 września poloniści rozegrają wyjazdowy mecz w Mniszkowie.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 3:0 (0:0) GUKS Gorzkowice

(53’ Adrian Malicki, 64’ Ivan Yermakov, 89’ Mateusz Jakubiak)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski, Wrona (68’ Lenarcik), Jakubiak, Malicki, Szymor, Nowaczyk, Bąbol (85’ P.Grzesiuk), Kapuściński (63’ Yermakov), Wojewódzki, Jończyk, Kugiel (76’ Bykowski).