Pewne zwycięstwo Piotrcovii w Jarosławiu

MKS PiotrcoviaKraj Sobota, 18 stycznia 202025
Na taki mecz kibice Piotrcovii czekali od kilku tygodni, nasz zespół pewnie pokonał w Jarosławiu tamtejszy JKS Eurobud 32:26 (16:12). Piotrkowianki przerwały fatalną passę w najlepszy możliwy sposób, błędów było zdecydowanie mniej niż w poprzednich spotkaniach, a rzuconych bramek zdecydowanie więcej.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w piotrkowskiej drużynie były krytykowana za ostatnie występy Danielle Joia, która niemal bezbłędnie podawała i rzucała oraz Anna Wasilewska, która niedawno wznowiła karierę, a mimo to zdołała zdobyć dziewięć bramek.

25 stycznia Piotrcovia, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli PGNIG Superligi, rozegra jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjedzie ostatni zespół, czyli KPR RUCH Chorzów. Po sobotnim zwycięstwie nasz zespół powiększył przewagę nad chorzowską drużyną do sześciu punktów.

EUROBUD JKS Jarosław 26:32 (12:16) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka, Kolasińska - Wasilewska 9, Joia 6, Charzyńska 5, Klonowska 4/1, Sobecka 3, Dorsz 2, Oreszczuk 2, Gajewska 1, Ciura.