Pętla na Wierzejach zyska nowe oblicze

Tydzień Trybunalski Wtorek, 20 lutego 201827 5917
Rozpoczęła się przebudowa pętli autobusowej na Wierzejach. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali wiele lat. Poprawi się nie tylko sama estetyka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.
fot. archiwum TT

Mieszkańcy Piotrkowa od lat apelowali o przebudowę tego obiektu. Zgłosili nawet taką propozycję do budżetu obywatelskiego. Projekt nie wygrał jednak w głosowaniu, ale i tak podjęto decyzję o przekazaniu go do realizacji.

 

Prace obejmą pętle autobusową wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Jeziorną i fragmentem drogi do ulicy Dalekiej. Drogowcy pojawili się już na miejscu inwestycji. - Rozpoczęto od budowy parkingu pomiędzy pętlą a sklepem Społem. Oprócz tych prac na całym remontowanym odcinku wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Harmonogram obejmuje także budowę zjazdów do posesji oraz chodników. Wcześniej wybudujemy kanalizację deszczową i przebudujemy wodociąg oraz kanalizację sanitarną. Zwieńczeniem całości będzie rozbudowa oświetlenia ulicznego oraz nasadzenie zieleni - mówi Jarosław Bąkowicz z Biura Prasowego urzędu miasta.

 

- Po modernizacji miejsce pętli na Wierzejach będzie zdecydowanie lepiej wyglądać niż obecnie. Będzie nowa nawierzchnia, nowy chodnik, którego do tej pory nie było, a jest potrzebny. Chodnik przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. Będzie nowe oświetlenie uliczne. Ta sprawa często była poruszana na spotkaniach rady osiedla z mieszkańcami. Mam nadzieję, że będzie też ładna, zadbana zieleń - mówi zapytana przez nas mieszkanka tego osiedla.

Praktycznie przez cały czas trwania remontu droga będzie przejezdna. Zostanie zamknięta tylko w momencie układania warstwy ścieralnej asfaltu. Jak zapewniają magistraccy urzędnicy, nastąpi to w jeden z weekendów, aby nie utrudniać ruchu drogowego.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.02.2018 22:43

Nic nie odmieni tej pętli dopóki obok stoją 2 "wieżowce".

10


A dlaczego pętla ma być w tym miejscu? ~A dlaczego pętla ma być w tym miejscu? (Gość)20.02.2018 17:45

Pętla w tym miejscu miała rację bytu 30 lat temu, gdy domów na Wierzejach było mało. Teraz, gdy osiedle się znacznie powiększyło, to pętla autobusowa powinna być na jego końcu, a nie na początku. Autobusy powinny jeździć przez całe osiedle.

82


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)20.02.2018 14:58

A co z pętlą na Budkach??? Czyż tam żaden radny-bezradny nie mieszka, co by popchnął tę inwestycje???

61


gość ~gość (Gość)21.02.2018 08:25

To jest dbanie o czyste powietrze w naszym mieście. Stare rupcie MZK jeżdżą po mieście trują mieszkańców ale ważne że mechanicy mają co robić prezesunio dba o mniejsze bezrobocie w mieście.

50


a... a...ranga20.02.2018 23:05

A będzie w końcu zmiana organizacji ruchu (łamane pierwszeństwo Wierzeje - Jeziorna), czy dalej ulica Wierzeje, która kończy się w lesie będzie miała pierwszeństwo?

40


Piotrkowianin Piotrkowianinranga20.02.2018 15:08

A co z pętlą na końcu ul. Słowackiego, zwaną dla zmyły Sikorskiego: https://www.epiotrkow.pl/news/Autobusowa-petla-na-koncu-Slowackiego,11714 ?
Autobusy zawracają tam "na trzy", co jest niebezpieczne.
Miasto tymczasem wydało kupę kasy na nową pętlę na Szczekanicy, gdzie zrobiono aż 2 stanowiska, a odjeżdża stamtąd tylko 1 linia - 1, średnio raz na godzinę

80


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)20.02.2018 14:46

Znak, że wybory coraz bliżej.

60


gość ~gość (Gość)20.02.2018 13:35

Te dzieci już idą brać się za robotę. Koszty spadną bo im się da po czekoladzie i Pepsi.

60


gość ~gość (Gość)20.02.2018 13:27

Podobno ławki mają być podgrzewane.

60


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)20.02.2018 12:09

A kiedy Stankowski wreszcie złoży papiery na dofinansowanie i MZK pozyska nowe autobusy i odda na złom te stare padaki???

152


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat