Pętla na Wierzejach po remoncie

ePiotrkow Sobota, 18 sierpnia 201840 11755
Zakończyła się przebudowa pętli autobusowej na osiedlu Wierzeje. Prace trwały pół roku.

Na remontowanym odcinku od skrzyżowania ulicy Jeziornej z Wierzeje do ulicy Dalekiej wylano asfalt, a wcześniej przebudowano sieci podziemne: kanalizację deszczową i sanitarną i wodociąg. Roboty objęły również przebudowę zatoki autobusowej, natomiast zjazdy do posesji i chodniki pokryła kostka betonowa. - W pierwotnych planach inwestycji było także zainstalowanie ledowego oświetlenia ulicznego. Udało się je wymienić jedynie w rejonie pętli autobusowej – informuje za pośrednictwem strony internetowej magistratu Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów. Wzdłuż ulicy Wierzeje pozostawiono stare latarnie ze względu na brak zgody od PGE na zainstalowanie nowych opraw.

Do zakończenia przebudowy pozostały jeszcze tylko prace porządkowe i nasadzenia zieleni.

 

Przypomnijmy, że przebudowa pętli to projekt, który mieszkańcy zgłosili w jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Mimo że nie wygrał w głosowaniu, został jednak przekazany do realizacji.

 

 

(materiały: UM Piotrków) 


Zainteresował temat?

10

0


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.08.2018 13:18

A czemu kwszystkie kursy MZK nie jeżdżą do strzelnicy. Przecież tak było zaplanowane że po przebudowie główna pętla będzie przeniesiona na ul Wierzejską. Pewnie jak zwykle kierowcy wiązkowcy mieli w tej sprawie decydujący głos. Bo Prezesina ma g.... do powiedzenia w firmie MZK sp. z o.o. To związki zawodowe rządzą a nie prezes Stankowski.

42


gość ~gość (Gość)18.08.2018 10:47

Jeżeli ty uważasz że remont ulic to kampania wyborcza to znaczy że ta trfa 12lat

92


gość ~gość (Gość)18.08.2018 10:03

Nareszcie zmieniono organizację ruchu na skrzyżowaniu Wierzeje/Jeziorna.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat