„Performance” A. Karwowskiego w ramach Interakcji

ePiotrkow Czwartek, 03 października 20191 1202
Na wernisaż wystawy Antoniego Karwowskiego "Performance" zapraszają organizatorzy XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje - 4 października, godz. 19.00, galeria ODA przy Dąbrowskiego 5.

- W ramach każdej edycji Festiwalu szerzej prezentowana jest twórczość wybranego artysty polskiego, który wniósł szczególny wkład w rozwój sztuki performance. W tym roku w ten sposób zwrócimy uwagę na twórczość Antoniego Karwowskiego – informują organizatorzy wydarzenia.

 

Antoni Karwowski to artysta intermedialny, od 40 lat związany z nurtem sztuki performance, organizator, kurator i niezależny wykładowca. Łączy performance z instalacjami, do których wprowadza projekcje, dźwięki, zapachy, temperaturę. Sięga do materiałów o bogatych odniesieniach symbolicznych, w ich wzajemnym napięciu szuka uniwersalnego przesłania. Antoni Karwowski bada w sposób holistyczny własną pamięć i doświadczenie. Jak twierdzi, samo wystąpienie jest dla niego tylko składnikiem procesu, tego, co poprzedza i następuje po performansie.

 

Wystawa będzie czynna do 27 października.

 

 

 

 

(materiały organizatora) 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.10.2019 17:04

Znowu ta beznadzieja kiedy to się skonczy

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat