ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pellet drzewny, czyli ekologia przede wszystkim

Wtorek, 08 września 2020 1035
Firma sprzedaz-pellet.pl powstała w 2013 roku i obecnie jej siedziba znajduje się w Olsztynie, przy ulicy Sielskiej 1B. To polski producent pelletu drzewnego, który cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród klientów. Na samym początku działalności przedsiębiorstwo zajmowało się handlem opałem w postaci węgla, orzecha, kostki, ekogroszku, koksu i tym podobne. Dzisiaj jednak wiedzie prym w sprzedaży pelletu właśnie.

 

Zespół firmy sprzedaz-pellet.pl

 

Firma sprzedaz-pellet.pl składa się przede wszystkim z zespołu specjalistów, którzy zajmują się kompleksową sprzedażą - od produkcji produktu aż po transakcje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami. Każdy z pracowników posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania innowacyjnymi procesami technologicznymi w produkcji pelletu. Siedziba firmy znajduje się nieopodal terenów leśnych, w związku z czym surowiec jest pozyskiwany w bliskim otoczeniu i cieszy się najwyższą jakością klasy A1. To przekłada się również - co niezwykle istotne - na stosunkowo niską i bardzo konkurencyjną cenę pelletu za tonę.

Sprzedaz-pellet.pl to firma wyróżniająca się na rynku między innymi sposobem możliwości składania zamówień. Produkty można zamówić zarówno tradycyjnie, jak i przez Internet. Klienci zamawiający pellet powyżej 975 kilogramów mogą liczyć na darmowy koszt dostawy pod wskazany adres. Czas realizacji zamówień wynosi najczęściej od jednego do maksymalnie trzech dni, włączając w to dostarczenie do miejsca docelowego produktów.

 

Pellet drzewny, czyli ekologia przede wszystkim

 

Sprzedaż-pellet.pl oferuje najwyższą klasę pelletu drzewnego stosowanego do opału domów, firm, biur i tym podobne. Pellet drzewny to przede wszystkim biopaliwo, które jest wytwarzane ze sprasowanych trocin. Powstają one jako odpad w tartakach, przy wycince drzew, a także produkcji mebli i podobnych produktów. Pellet - jako surowiec energetyczny - pojawił się na rynku prawie trzydzieści lat temu, w 1993 roku. Pierwsze zapotrzebowanie na podobne biopaliwo pojawiło się najpierw w Europie, a później w Ameryce Północnej. Gwałtowny i poważny wzrost popularności nadszedł dopiero w 2005 roku, kiedy to w górę poszybowały ceny węgla oraz gazu. W latach 2006-2012 produkcja pelletu drzewnego wzrosła aż dwukrotnie i osiągnęła na świecie wartość nawet czternastu milionów ton rocznie. W samej Polsce produkuje się go około jednego miliona ton rocznie. Warto nadmienić, że jego popularności sprzyja między innymi coraz częstsze wprowadzanie na terenie Unii Europejskiej całkowitego albo częściowego zakazu palenia węglem, co sprawia, ze pellet jest częściej wykorzystywany jako źródło ciepła. To również jedna z najtańszych alternatyw, ponieważ znacznie więcej kosztują brykiet, olej opałowy, gaz ziemny, ekogroszek czy po prostu prąd. Pellet to świetny zamiennik dla paliw nieodnawialnych, a zamówienie go bezpośrednio u producenta daje pewność, że kupujemy produkt wysokiej jakości.

Nie każdy ma jednocześnie świadomość, że pellet drzewny posiada niską kaloryczność, która wynosi około 19 MJ/kg. Dla porównania parametr ten w przypadku ekogroszku ma zaledwie 25 MJ/kg. Pellet wydaje się więc być gorszym surowcem do ogrzewania, ale za jego stosowaniem przemawia między innymi to, że jest biopaliwem oraz surowcem odnawialnym, w związku z czym klienci bardzo chętnie go wybierają.

Warto nadmienić, że kotły na ekogroszek nie zawsze są w pełni automatyczne, dlatego też jego spalanie nie cieszy się dużą ekonomicznością. Tylko pełna automatyka posiada sterowanie zapalania, wygaszania i regulowany automatycznie dopływ powietrza, w związku z czym reagują one na rzeczywiste zapotrzebowanie na ciepło w konkretnym miejscu. Zdecydowanie częściej można z kolei spotkać kotły automatyczne na pellet drzewny, co podwyższa jego kaloryczność. Pellet - co istotne - powinien mieć możliwie jak najmniejszą wilgotność. Zawilgocenie przyczynia się do obniżenia wydajności spalania, spadku kaloryczności i pęcznienia granul, które nie dają się ostatecznie zastosowania w kotle.

 

Sprzedaz-pellet.pl - produkcja na najwyższym poziomie

 

Firma Sprzedaz-pellet.pl posiada w Olsztynie automatyczną linię technologiczną, która służy do produkcji pelletu drzewnego. Linia ta posada zbiornik buforowy, młyn domielający, suszarnię, zbiornik pośredni, granulator, a także system przesiewania, chłodzenia i konfekcjonowania gotowego granulatu. Innowacja i najwyższa jakość - właśnie tak można nazwać wspomnianą linię produkcyjną. Została zbudowana zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej, a dodatkowo wszystkie narzędzia produkujące pellet posiadają wymagane certyfikaty jakości, takie jak EN PLUS A1, DIN PLUS, FSC.

Warto nadmienić, że pellet drzewny produkuje się na podstawie trocin. Są one bardzo często produktem ubocznym w związku z pracami obróbki drewna. To przekłada się na niezwykle niskie koszty pozyskania surowców oraz - w efekcie - na niską cenę gotowego paliwa. Zmielone trociny przeciska się przez matrycę posiadającą wiele otworów i formuje granulki. Gotowy produkt - po schłodzeniu - pakowany jest do worków o wadze od piętnastu nawet do stu kilogramów.

 

Wysokiej jakości pellet, czyli na co zwrócić uwagę?

 

Pellet to w ostatnim czasie doskonałe niemal rozwiązanie grzewcze nie tylko dla osób indywidualnych, ale i dla budynków publicznych. Paliwo to pozwala - w dłuższej perspektywie - na spore oszczędności w związku z ekonomicznością produktu oraz jego stosunkowo niską ceną. Co ciekawe, jest to paliwo odnawialne i ekologiczne. Podczas jego kupna należy jednak wcześniej zwrócić uwagę na to, czy kupujemy produkt wysokiej jakości. Istnieje kilka czynników, które umożliwiają sprawdzenie tego.

Po pierwsze, przed kupnem większej ilości, należy wcześniej zamówić niewielką próbkę, która pozwoli nam sprawdzić, z czym dokładnie mamy do czynienia. Wysoka jakość pelletu odznacza się między innymi tym, że ma on gładką powierzchnię, pozostawia po spaleniu niewielką ilość popiołu, a wszystkie kawałki mają taką samą wielkość. Ponadto, powinien on tonąć w wodzie. Jeśli nie sprawdzimy jego jakości przed zamówieniem dużych ilości tego biopaliwa, musimy pamiętać, że w trakcie jego spalania, powinien posiadać taki sam zapach, jak drewno, czyli materiał, z którego został wyprodukowany. Jeśli jest on inny, oznacza, że nie jest to produkt wysokiej klasy. Co więcej, barwa ma przypominać naturalny odcień drewna, powinien być jednolity. Może nieco się różnić bowiem pellet jest produkowany z różnych gatunków drzewa.

Istotną kwestią jest także ciężar pelletu. Tę kwestię uzależnia się od tego, jaka siła została użyta do prasowania masy drewnianej w trakcie procesu produkcyjnego. Wysokiej jakości paliwo ma ciężar od 0,6 do 0,7 kilograma na litr. Wówczas oznacza to, że gęstość jest prawidłowa, a pellet doskonale się pali i daje dobrą dawkę ciepła. Kluczowa jest również sprawa sztucznych dodatków do biopaliwa. Nie powinny się one w żadnym wypadku pojawiać się w nich. Zwykle dodawane są po to, aby zwiększyć ich objętość oraz ciężar. Paliwo niskiej klasy - po wrzuceniu do wody - rozpadnie się na mniejsze kawałki. Wszystko dlatego, że woda wnika do granulek i powoduje pęcznienia oraz rozpad.

 

Ile kosztuje pellet drzewny?

 

Nie da się ukryć, że pellet drzewny to obecnie jedna z najbardziej atrakcyjnych opcji, jeśli chodzi o opał. Mowa tutaj nie tylko o wydajności, ale również i cenie. Jest to paliwo ekologiczne, które produkuje się z odpadów powstałych w trakcie obróbki drewna. Ceny za jedną tonę są różnorodne, a głównym czynnikiem jest oczywiście jego jakość. Wartość produktu niezbyt dobrego gatunkowo powinna wynieść nie więcej, niż siedemset złotych. Warto jednak wydać więcej, ponieważ niskiej klasy pellet generuje znacznie mniej ciepła, w związku z czym trzeba go więcej spalać, a to natomiast przekłada się na większe koszty opału.

Warto nadmienić, że jeśli posiadamy odpowiedni piec, wówczas jego spalanie jest znacznie bardziej opłacalne w stosunku do węgla czy ekogroszku.Jest to paliwo ekologiczne, odnawialne, dlatego z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w przypadku współczesnych norm prawnych oraz zakazów. Opał należy jednak kupować tylko i wyłącznie u sprawdzonego dostawcy. Wówczas mamy pewność, że spełnia on wszelkie standardy jakości i przyczynia się do wydajnego ogrzewania domu, mieszkania lub biura.

 

Jak powstaje pellet?

 

Przede wszystkim materiałem bazowym w produkcji pelletu drzewnego są trociny, które pozyskuje się w trakcie obróbki drewna. Głównie jest to produkt uboczny, powstający przede wszystkim w tartakach i podobnych miejscach. Koszty jego pozyskania są bardzo niskie, w związku z czym przekłada się to na niezbyt dużą cenę gotowego biopaliwa w postaci właśnie wspomnianego już pelletu.

Masę drzewną, czyli trociny, przeciska się przez matrycę posiadającą liczne otwory, a w wyniku tego procesu, uzyskuje się granulki o średnicy od sześciu do ośmiu milimetrów. W trakcie produkcji miejsce ma duże tarcie, dlatego przetwarzany materiał nagrzewa się stosunkowo szybko i do wysokich temperatur sięgających nawet siedemdziesiąt stopni Celsjusza. Niezbędne jest więc umieszczenie granulek w specjalnych chłodnicach do czasu, aż temperatura zostanie unormowana. Pellet jest finalnie pakowany w specjalne worki i przewożony do odpowiednich punktów dystrybucji albo bezpośrednio do osoby zamawiającej. Worki mają różną pojemność, która waha się od piętnastu nawet do tysiąca kilogramów. Jest to możliwe dzięki tak zwanym workom BigBag. Mniejsze pojemniki pozwalają na ręczne ich przenoszenie, bez konieczności używania jakichkolwiek specjalnych sprzętów.

 

Oferta firmy sprzedaz-pellet.pl

 

Olsztyńska firma sprzedaz-pellet.pl oferuje swoim klientom darmową dostawę zamówienia na terenie całego kraju przy zakupie co najmniej 975 kilogramów. Zainteresowani klienci mogą liczyć na odpowiednie zabezpieczenie wysyłki oraz bezpieczeństwo w trakcie jej przewożenia. Warto więc zapoznać się z ofertą na stronie internetowej firmy. Dostępne są tam produkty, jakie można zakupić wraz z ceną orientacyjną. Można też skontaktować z olsztyńskim producentem osobiście. W tym celu dostępnych jest kilka możliwości.

 

Kontakt z firmą sprzedaz-pellet.pl

 

Siedziba firmy sprzedaz-pellet.pl znajduje się w Olsztynie przy ulicy Jarosława Iwaszkiewicza 2/24. Z producentem można skontaktować się poprzez adres e-mail, a także numery telefoniczne podane na stronie internetowej. Oprócz tego, zainteresowani mogą skorzystać z prostego i wygodnego formularza kontaktowego. Po złożeniu zapytania, specjaliści wspomnianego producenta skontaktują się z zainteresowanymi tak szybko, jak to tylko możliwe i postarają się odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Zainteresowani kupnem pelletu mogą skorzystać z odbioru osobistego albo darmowej dostawy na terenie Olsztyna i okolic (bądź - powyżej zamówień o ciężarze 975 kilogramów - na terenie całej Polski). Za zamówienie można ponadto zapłacić poprzez Tpay albo przelew tradycyjny - zgodnie z własnymi preferencjami. Warto - w kwestii opału - zaufać najlepszym. W tym celu polecamy skontaktować się z firmą sprzedaz-pellet.pl.

 


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat