Pędził fordem wprost na policjanta, był pijany

PolicjaBełchatów Piątek, 03 lipca 20202 4949
Policjanci z bełchatowskiej drogówki po pościgu zatrzymali pijanego 38-letniego pirata drogowego. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał 115 km/h. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Pędził fordem wprost na zatrzymującego go policjanta. Nie reagował na żadne sygnały. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.
fot. policja

30 czerwca po godz. 23 na ulicy Piłsudskiego w Bełchatowie policjanci z ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów. - W pewnym momencie namierzyli forda jadącego z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h – relacjonuje oficer prasowy komendy w Bełchatowie. - Funkcjonariusz dał piratowi drogowemu sygnał do zatrzymania. Jednak kierowca, nie zwalniając, pędził wprost na policjanta, który musiał odskoczyć, unikając potrącenia. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Pirat drogowy nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Łamiąc przepisy ruchu drogowego, uciekał w kierunku Dobrzelowa. W pewnym momencie porzucił forda i pieszo podjął próbę ucieczki, kierując się na pobliskie pola. Po chwili był już w rękach stróżów prawa.

 

Okazało się, że fordem kierował 38-latek, znany policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem. Kierował autem w stanie nietrzeźwości i łamiąc zakaz kierowania pojazdami. Agresywny mężczyzna w czasie interwencji znieważał policjantów i groził im pozbawieniem życia. Takim zachowaniem naraził się na dodatkową odpowiedzialność karną. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i na zakazie prowadzenia pojazdów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, czynną napaść na funkcjonariusza policji, groźby karalne i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gościu ~Gościu (Gość)03.07.2020 11:31

Wpierw przed wpier... na polu powinni mu kulosy poprzestrzelać

70


gość ~gość (Gość)03.07.2020 09:07

Na początek na owym polu gość powinien dostać porządny wpier.... a potem dalsza procedura.

160


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat