Patriotyczne śpiewanie w Ręcznie

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 09 marca 20207 5224
140 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ręcznie uczestniczyło w finałowym przesłuchaniu w ramach 3. edycji ogólnopolskiego konkursu "Do hymnu". Zadaniem młodzieży było wspólne odśpiewanie hymnu oraz dwóch innych wybranych pieśni patriotycznych przez co najmniej połowę uczniów szkoły.

Ładuję galerię...

- Jesteśmy jedną z nielicznych szkół z powiatu piotrkowskiego, które zakwalifikowały się do udziału w konkursie „Do hymnu”, bo oprócz nas w programie biorą udział tylko 3 inne. W województwie łódzkim jest takich szkół 27, a w skali ogólnopolskiej tylko 300. W programie wychowawczo-profilaktycznym naszej szkoły zwracamy bardzo dużą wagę na sprawy związane z wychowaniem patriotycznym. Uważam, że jest ono bardzo istotne pomimo światowej globalizacji. Myślę, że to, skąd pochodzimy, gdzie się urodziliśmy i mieszkamy jest jednak dalej niezwykle istotne dla każdego człowieka – mówi Józef Korpas, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ręcznie.

 
Przesłuchania konkursowego wysłuchali przedstawiciele organizatora, którzy specjalnie w tym celu odwiedzili Ręczno. Wyniki poznamy najpóźniej 30 kwietnia. Akcję zorganizowało Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017-2022.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

@@@ ~@@@ (Gość)09.03.2020 15:10

I tak powinna wychowywać szkoła, aby dzieciaki wiedziały skąd ich korzenie.

52


gość ~gość (Gość)09.03.2020 19:40

o to ja na drugim zdjęciu :)

20


gość 2 ~gość 2 (Gość)09.03.2020 18:22

Rewelacyjna szkołą.Dba o patriotyzm.

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat