Pątnicy już powrócili do Piotrkowa

Strefa FM Piątek, 20 lipca 20120 2057
143 piesza piotrkowska pielgrzymka na Jasną Górę powróciła wczoraj przed wieczorem do miasta. Pątnicy pokonali w sumie niemal 210 kilometrów.

- Było troszkę kryzysów. Nogi bolało, ale dzięki Matce Najświętszej wszystko się przeszło. Bardzo się cieszę, że mi się udało. Jestem już nieco starszy, ale byłem na pielgrzymce dopiero pierwszy raz – mówił jeden z pątników. - Było jak na pielgrzymce. Nigdy nie jest łatwo. To nie wycieczka rowerowa, autobusowa, czy samochodowa. Nie było łatwo, pogoda również zrobiła swoje. W drodze powrotnej skropiło nas trochę deszcze. To też jednak hartuje ducha, pokazuje nasze mocne i słabe strony. To trud, ale każdy podejmuje go dobrowolnie. Człowiek ma świadomość ofiarowania tego trudu Panu Bogu poprzez Matkę Najświętszą - zaznaczył ks. Tomasz Estkowski, kierownik piotrkowskiej pielgrzymki.

Oficjalne zakończenie pielgrzymki nastąpi w najbliższą niedzielę o 11.30 podczas mszy świętej odprawionej w kościele farnym.

Więcej o pielgrzymce jeszcze w Faktografie Strefy FM po 14.10.

 

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat