Pasjonatki z gminy Wola Krzysztoporska mają już 10 lat

ePiotrkowRegion Środa, 15 maja 20193 1736
Zespół Pasjonatki, działający pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej, z instruktorem Grzegorzem Bogusem obchodził w sobotę, 11 maja swój jubileusz - 10-lecie powstania.

Ładuję galerię...

Zespół kultywuje tradycje i zwyczaje ludowe. Już od 10 lat z wielkim entuzjazmem i pasją popularyzuje również pieśni patriotyczne, rozrywkowe i religijne.


- W ciągu tych 10 lat zespół odbył około 400 regularnych spotkań. Należy podkreślić, że większość członkiń starała się bywać na cotygodniowych próbach regularnie. Już za samą systematyczność i wytrwałość należy się wielki ukłon – mówi dyrektor GOK Jolanta Kołacińska.

 

Pasjonatki wraz z instruktorem czynnie uczestniczą w życiu kulturalnym gminy Wola Krzysztoporska, biorąc udział w koncertach, otwarciach obiektów oraz cyklicznie, każdego roku, na uroczystościach dożynkowych. Ponadto śpiewają na uroczystościach religijnych, m.in. w kościołach: parafialnym w Bogdanowie, Parzniewicach oraz na Jasnej Górze.

 

Od kilku lat uświetniają swoimi występami Święto Miodu, które odbywa się na Rynku Trybunalskim Piotrkowie.

Zespół promuje również nasz obszar na koncertach i przeglądach o zasięgu powiatowym i wojewódzkim, zdobywając nagrody, wyróżnienia i podziękowania. Oto najważniejsze z nich:

- II miejsce na Mzurkowskich Spotkaniach z Folklorem w 2009 r.,

- II miejsce na Powiatowym Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Gmin w 2010 r.,

- II miejsce na Mzurkowskich Spotkaniach z Folklorem w 2012 r.,

- I miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Aleksandrowie Łódzkim w 2014 r.,

- Grand Prix na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze w 2015 r.,

- wyróżnienie na Przeglądzie Pieśni i Tańców Ludowych w Mzurkach w 2016 r.

- wyróżnienie na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Ludowych w Czarnocinie w 2017 r.

- statuetka „Zasłużeni dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017”.

 
Podczas sobotniego jubileuszu Pasjonatki znów pokazały, co potrafią. Gościnnie wystąpił muzyk Grzegorz Nowak, który gra na instrumentach basowych.

 

Jubileuszowy występ Pasjonatek uświetnili również znany krakowski artysta Jacek Wójcicki oraz komentator telewizyjny, autor, reżyser i prezenter programów muzycznych, rozrywkowych i kulturalnych w TVP Łódź – Leszek Bonar.

 

Po bardzo udanym koncercie artyści otrzymali od widzów gromkie brawa. Zostali również wyjątkowo uhonorowani statuetkami, nagrodami i kwiatami przez wójta gminy Romana Drozdka, dyrektora GOK Jolantę Kołacińską, przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatę Gniewaszewską. Kwiaty i upominki wręczyli również zespołowi sponsor - prezes Fundacji w Mzurkach Ryszard Cieślak, radni, sołtysi i panie z KGW.

 

- Pragniemy podziękować jubilatom za ogromne zaangażowanie w rozwój kultury, reprezentowanie gminy i propagowanie tradycji ludowych. Życzymy zespołowi kolejnych sukcesów, czerpania radości ze wspólnego śpiewania oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym – dodaje dyrektor GOK Jolanta Kołacińska.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zosik ~zosik (Gość)15.05.2019 16:59

właśnie, kiedy gmina zacznie walczyć o tematy naprawdę ważne: jak np. węzeł w Jeżowie?

10


zosia ~zosia (Gość)15.05.2019 11:59

ta gmina zawsze błyska czymś mało istotnym

20


mari ~mari (Gość)15.05.2019 11:03

Gratulacje dla "Pasjonatek", które pięknie i profesjonalnie śpiewają i uświetniają wiele uroczystości.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat