Parkowanie z łamaniem przepisów?

Tydzień Trybunalski Sobota, 17 marca 2018689 17417
Mieszkańcy ul. Kochanowskiego w Piotrkowie domagają się budowy parkingu, ale Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta nie ma na to pieniędzy. Jak twierdzą piotrkowianie, obecna organizacja ruchu naraża ich na mandaty za złe parkowanie.

Ładuję galerię...

Na ul. Kochanowskiego znajduje się należąca do miasta nieruchomość 82/2. Mieszkańcy  zwracali się z prośbą do Urzędu Miasta o wyznaczenie i utwardzenie miejsc postojowych, wielokrotnie wysyłając pisma. Obecnie na wjeździe w ul. Kochanowskiego ustawiono znak D-40, który oznacza strefę zamieszkania. Jest to efekt jednego z posiedzeń Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zgodnie z przepisami parkować można wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. W związku z tym, mieszkańcy parkując w tym miejscu, teoretycznie łamią przepisy ruchu drogowego. Według definicji znak D-40, oznacza m.in. zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Mieszkańcy obawiają się, że poprzez parkowanie na gminnej nieruchomości, narażają się na mandaty od policji lub straży miejskiej. Do tego dochodzi fakt, że nie mają możliwości parkowania na terenie własnej posesji.

 

Innego zdania jest Ryszard Żak z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie. - Znak D-40 dotyczy wyłącznie pasa drogowego i uniemożliwia on parkowanie w wyznaczonym pasie drogowym tej ulicy. Działka jest poza nim i można tam parkować. Jedynie problemem może być fakt, że jest ona nieutwardzona - tłumaczy. 

 

14 kwietnia 2017 r. wiceprezydent Adam Karzewnik zorganizował spotkanie dotyczące uregulowania przejezdności ulicy Kochanowskiego oraz dostosowania parametrów drogi dla potrzeb przejazdu i zawracania. Ostatecznie ustalono, że ZDiUM zaproponuje taką inwestycję do planu robót na 2018 rok, polegającą na „utwardzeniu układu komunikacyjnego”. Jak się później okazało, takie zadanie nie znalazło się w harmonogramie. Kiedy więc inwestycja mogłaby zostać zrealizowana? - Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, na pewno nie w tym roku - odpowiada Ryszard Żak.

 

Ostatecznie, w piśmie z 13 lutego 2018 r. magistrat odpowiedział mieszkańcom, że ZDiUM nie dysponuje pieniędzmi na realizację inwestycji. Poprosiliśmy o komentarz również Biuro Prasowe Urzędu Miasta. W skierowanej do redakcji wiadomości czytamy m.in.: "Rokrocznie na modernizacje, przebudowy i remonty dróg z budżetu miasta wydajemy kilkadziesiąt milionów złotych. W ten sposób sukcesywnie poprawiamy bezpieczeństwo i komfort poruszania się i korzystania z naszych dróg. Także przyjdzie i czas na ulicę Kochanowskiego".

 

Mieszkańcy pytają: tylko kiedy?

 


Zainteresował temat?

87

1


Komentarze (689)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mieszkancy ulicy Kochanowskiego ~Mieszkancy ulicy Kochanowskiego (Gość)05.11.2019 14:53

Widziałem Krzysztofa Chojniak na placu budowy. Uff żyje i ma się dobrze.

10


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)01.11.2019 11:33

Dlaczego ludzie nie respektują zakazu wjazdu na remontowanym odcinku?

20


Mieszkancy ulicy Kochanowskiego ~Mieszkancy ulicy Kochanowskiego (Gość)24.10.2019 17:24

Coś pan Bąkowicz mija się z prawdą mówiąc że był informacje na temat remontu na W.P.
Ale wszystko po to bo Kocham Piotrków!

40


gość ~gość (Gość)27.10.2019 09:41

Idzie deszczowa jesień i ulicę Kochanowskiego zaleje błoto. Jeszcze trochę a ta ulica w ogóle zniknie. Ważne tylko żeby jej mieszkańcy płacili na czas wszelkie daniny i siedzieli cicho

50


Mieszkancy ulicy Kochanowskiego ~Mieszkancy ulicy Kochanowskiego (Gość)15.10.2019 17:06

A co z wyjazdem z ulicy podczas remontu bo nikt o tym nie wspomina?

40


gość ~gość (Gość)03.10.2019 18:46

A co z parkingiem?

90


gość ~gość (Gość)08.10.2019 06:32

Trzeba się cieszyć ze w ogóle na tym kawałku wreszcie zostanie przeprowadzony remont.

80


Mieszkancy ulicy Kochanowskiego ~Mieszkancy ulicy Kochanowskiego (Gość)30.09.2019 20:16

To kiedy start z remontem?

80


Mieszkancy ulicy Kochanowskiego ~Mieszkancy ulicy Kochanowskiego (Gość)16.09.2019 18:31

Czyli partacze i spółka!

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat